Селище Новопокровка упродовж десятиліть потерпало від дефіциту питної води. Більш фінансово спроможні господарі будували на своїх подвір’ях свердловини — цеберками, бідонами носили воду в домівки. За ці роки багато пройшло різного роду «чинів», які обіцяли «дати воду у Новопокровку». Але все це залишалося на словах. Та на щастя всіх, проблема вирішується.

Розповідає селищний  голова Олександр Скиба: «Питна вода з’явилася у більшості споживачів завдяки децентралізації, в рамках якої держава надає фінансову підтримку об’єднаним територіальним громадам. Процес децентралізації координує перший заступник голови облдержадміністрації Кужман О.М., а будівництво водопроводу у Новопокровці було включено в його передвиборну програму, як депутата обласної ради. Ось так і зрушилась з мертвої точки найголовніша проблема селища. Програма будівництва системи питного водозабезпечення розрахована на 2016 – 2020 роки. Було побудовано свердловину, водонапірну башту та 25 кілометрів підвідних і розвідних водомереж. В першу чергу воду підвели до школи, дитячого садка, пожежної частини. На сьогодні більшість житлових будинків провели воду на свої подвір’я».

            В цьому році заплановано завершити будівництво мережі на вулицях Центральній та Базарній. Загалом, за словами селищного голови, у 2019 році буде прокладено 4 кілометри водопроводу.

            Питна вода – це те благо, яке робить життя людини комфортним. А коли вона є безпосередньо у домівці, то цьому ціни не має. Наталія Азарова проживає у Новопокровці з 1970 року і вже 36 років вона завідує дитячим садком «Малятко». Пригадує, як багато коштів витрачала сім’я, щоб побудувати на подвір’ї свердловину, і ті люди, хто купував привозну питну воду.

            «Зараз господарі, які провели воду в свої домівки, і ми теж, можуть підключати пральні машини-автомат, водонагрівачі, облаштовувати санвузли. Це ж яке благо, особливо для жінок! В дитячий садок питну воду підвели в першу чергу. І за це я і наш колектив щиро вдячні селищному голові Олександру Миколайовичу Скибі. А до того працівники бідонами носили воду на потреби установи, у тому числі і для періодичного поновлення водяного опалення. Це було важко. Тепер всі проблеми позаду, а на подвір’ї дитячого садка буяє різнобарв’ям квітник, бо є чим поливати квіти. Діти теж радіють цьому.

        

Взагалі, три попередні роки ввійдуть в історію нашої дитячої установи, як роки оновлення закладу. Маємо автономну котельню, оновився дах приміщення, вкритий сучасним матеріалом.

            Позитивні зміни в нашому селищі відбулися завдяки Олегу Миколайовичу Кужману. Він до глибини душі перейнявся проблемами Новопокровки, на які до цього ніхто з високо посадовців не звертав уваги. Мені доводилося з ним спілкуватися в процесі ремонтних робіт в установі. Вражає його почуття відповідальності за справу і порядність. Високий професіоналізм, поєднаний з кипучою енергією, вимогливість до виконавців, прагнення змінювати життя людей на краще і їхнє підкріплення конкретними справами      — це той потенціал, яким володіє Олег Миколайович і який має використовуватися на благо не тільки Солонянського району, а й всієї України. Нашій державі зараз, у складний час, потрібні саме такі люди, які здатні нести позитивні зміни на благо країни», — зазначає Наталія Азарова, директор ЗДО «Малятко» селища Новопокровка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *