З дводенним візитом до Дніпропетровщини завітали Надзвичайні і Повноважні Посли країн Вишеградської четвірки. В рамках свого візиту 6 – 7 червня 2018 року Надзвичайні і Повноважні Посли країн Вишеградської четвірки зустрілися з керівництвом Дніпропетровської області. Під час зустрічі перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег КУЖМАН розповів іноземним дипломатам про реформу децентралізації, яка дала можливість в кілька разів збільшити бюджети громад Дніпропетровщини. ОТГ отримали поштовх до розвитку власної інфраструктури. Такого будівництва в області не було за всі роки незалежності України. В регіоні будують дороги, дитячі садочки, школи, водоводи тощо.
Олег КУЖМАН наголосив: «Основною задачею як обласної влади, так і громад, є залучення іноземних інвестицій в економіку регіону. Для цього на Дніпропетровщині створені всі умови. Бізнесу не заважають працювати, а навпаки – сприяють подоланню бюрократичних перепон та супроводжують проекти від макету на папері до введення в експлуатацію».

Вишеградська четвірка – об’єднання європейських країн, а саме Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії, яке функціонує вже більше 25 років і співпрацює з різними країнами світу. Вони підтримують демократичні процеси та євроінтеграційні прагнення України.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула зазначив: «Багато чеських фірм наразі працюють на Дніпропетровщині. Європейські інвестори готові приїжджати в регіон, проводити зустрічі, треба підтримувати економічний розвиток і торгові контакти. В минулому році Чехія брала участь у Міжнародному економічному форумі DEF’2017,  який організовувала ДніпроОДА. В цьому році плани більш масштабні, для поглиблення співпраці в рамках DEF’2018  готують окремі зустрічі між бізнесменами Дніпропетровщини та Чехії. Також важливими є культурні зв’язки, які необхідно розширювати  зокрема провести проекти з обміну студентами.»

Для дипломатів була підготовлена насичена програма перебування в регіоні, протягом двох днів вони мали змогу зустрітися з керівництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати,бізнесменами, керівництвом та студентами Дніпровського Національного Університету ім. Гончара, відвідати завод “Інтерпайп Сталь” та перший в Україні Музей АТО. Крім того іноземні гості були запрошені на захоплюючу екскурсію містом.

РАКША О.В. начальник управління зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської ОДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *