Вже стало традицією в Солонянській ОТГ святкувати Масляну. Хоча день, 9 березня, видався похмурим і інколи накрапав дощик, на центральній площі смт Солоне все вирувало від святкових дійств: дітвора кружляла на каруселі, сковзала на надувній горці. У повітрі стояв запах смажених млинців, шашликів, пирогів, ковбас і інших страв, які щедро виставили на свої столи колективи всіх п’яти старостинських округів, закладів освіти, медицини, райради, райдержадміністрації. Майстри рукоділь представили свої роботи з вишиванки, малювання, різьблення по дереву тощо.

            Запальні пісні і музика додавали всім, хто прийшов відпочити, гарного настрою, бадьорості духу, спонукали до активної участі у змаганнях на призи, які підготували до переможців організатори Масляної. Наприклад, побутові прилади, напої та іграшки бажаючі діставали з верхівки високого стовпа, майстерно долаючи відстань до них.

            Не обійшлося святкування і без казкових героїв: Масляної на печі, гоголівських Солохи та Чорта, красуні Весни, яку всі радо зустрічали.

            Виступи співочих колективів, солістів, дитячих танцювальних колективів «Веселка», «Епатаж», аніматорів – все створювало атмосферу по-справжньому народного свята, яке полюбляють і дорослі, і діти, і молодь.

            Свято проходило під патронатом селищного голови Михайла Копейка, а його організатор – селищна рада. На запрошення голови та громади на святкуванні Масляної побував перший заступник голови ДніпроОДА, депутат обласної ради від Солонянського району Олег КУЖМАН з дружиною Світланою. Разом з селищним головою вони відвідали кожен колектив, який виставляв свою палатку. А потім, по черзі кожен випікав млинці, додаючи в них різні начинки. Було смачно!

Олег Кужман та Михайло Копейко привітали солонянців і гостей селища з таким гарним святом, з народною традицією – проводжати зиму і зустрічати весну. Побажали добра, миру, здоров’я всім, гарного настрою і приємного відпочинку. А потім вручили Грамоти всім учасникам святкових дійств.

Завершилося народне гуляння ввечері сценічним феєрверком.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *