Політико-безпековий комітет ЄС, який є робочим органом ЄС, відповідальним за Спільну зовнішню політику та політику безпеки і Спільну політику безпеки та оборони ЄС, складається з послів держав-членів.

13 червня 2018 року делегація із майже 40 іноземних дипломатів прибула до міжнародного аеропорту м. Дніпра.

Під час зустрічі за Круглим столом, перший заступник голови облдержадміністрації Олег КУЖМАН наголосив: «Для нас є дуже важливою підтримка міжнародної спільноти. Як ви, мабуть, знаєте Дніпропетровська область – прифронтовий регіон. І вона першою зіткнулась з негативними наслідками російської агресії на Сході України. З 2014 року у сусідніх областях ведеться збройне протистояння з терористичними угрупованнями “ЛНР” та “ДНР”, які захопили частину території України. Ці угрупування не змогли б проіснувати так довго без зовнішньої підтримки. Їх підтримує наш східний сусід, гарант суверенітету та територіальної цілісності нашої країни за Будапештським меморандумом 1994 року – Російська Федерація. Росія забезпечує їх всім необхідним: фінансами, озброєнням, особливо важким, кваліфікованими кадрами»

Підсумовуючи свою доповідь, Олег Миколайович додав «В той же час, ми розуміємо, що не можна зосереджуватись виключно на конфлікті, не можна забувати про розвиток області. Дніпропетровщина генерує 10% всеукраїнського ВВП.  Голова облдержадміністрації В.М. Резніченко поставив перед нами задачу докласти зусиль для ефективного соціально-економічного розвитку регіону. Дніпропетровська область – лідер серед областей України за темпами впровадження реформ».

Після зустрічі в ДніпроОДА дипломати відвідали Алею загиблих героїв та перший в Україні Музей АТО.

            14 червня 2018 року делегація відправилася на Схід України. А вже 15 червня її приймав в Києві Президент України Петро Порошенко. За результатами візиту було підтверджено готовність до подальшого поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у сфері Спільної зовнішньої та безпекової політики, зокрема в частині протидії гібридним загрозам, кібератакам, втручанню у виборчі процеси.

Представники держав-членів ЄС відзначили прогрес України на шляху здійснення реформ та виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також підтвердили незмінну підтримку з боку ЄС європейських прагнень та територіальної цілісності України.

Зокрема Візит делегації ПБК також посилить аргументи України у діалозі з ЄС щодо необхідності посилення санкційного режиму в адресу Росії, яка продовжує здійснювати збройну агресію. З’явиться додатковий аргумент щодо необхідності збільшення терміну дії санкцій з нинішніх 6 місяців до 1 року.  

 

 РАКША О.В., начальник управління зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської ОДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *