На початку лютого цього року уряд затвердив “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва“. Одним із напрямів державної підтримки розвитку тваринництва є дотація фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби. Детально про дію урядової програми розповідає начальник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Вадим Удовицький.

Після затвердження Міністерством аграрної політики та продовольства України Паспорта бюджетної програми на 2018 рік, форм журналу обліку та відомостей про фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, будуть прийматися документи від фізичних осіб протягом року, в порядку черговості, до 1 грудня поточного року.

Для отримання допомоги за телят, господарі мають подати, за місцем знаходження їхніх господарств, до селищної, сільської, міської ради або ради ОТГ такі документи:

  • копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
  • копію паспорта особи – власника тварини;
  • копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
  • копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварин.
  • довідку або договір про відкриття рахунку у банку.

Дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації не може перевищувати 2500 гривень на одну голову молодняка.

Кошти дотації будуть перераховані на поточні рахунки фізичних осіб, відкриті в банках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *