Використання сонячної енергії в сучасному світі є один з елементів енергозберігаючих технологій, а також енергонезалежності. По такому шляху пішли у Божедарівській ОТГ Криничанського району, взявши за об’єкт школу. В ній навчається 400 дітей, частину з яких підвозять з чотирьох навколишніх сіл.

Сонячна електростанція складається з 16 панелей потужністю 14 кВт/годин і розміщені на даху школи. Сонячні батареї перетворюють енергію світла на постійний електричний струм. Наразі фотомодулі генерують електроенергію для освітлення шкільного подвір’я, а незабаром подаватимуть її у спортзал, для камер відеоспостереження та системи пожежної сигналізації. За словами директора закладу Ірини Василик, встановлення сонячних батарей дає можливість зекономити кошти і спрямувати їх на інші потреби.

Звели сонячну електростанцію коштом обласного бюджету.                                                 «За підтримки ДніпроОДА приводимо до ладу нашу опорну школу. Почали міняти вікна, опалення, а на залишок коштів купили сонячну електростанцію. Цей проект – результат успішної децентралізації, – зазначив голова Божедарівської громади Володимир Дерко. – Реформа дозволила зробити потужний прорив. Завдяки їй отримали на місця більше коштів і знаємо, як ними краще розпоряджатися. Після об’єднання минув рік – часу не гаяли: лагодили дороги, освітлювали вулиці, ремонтували лікарні».

Гарантія на нову електростанцію 10 років.                                                                                       «Цей комплект сонячних модулів коштує майже 200 тисяч гривень. Це невеликі кошти для бюджету будь-якої спроможної громади. Якщо кожна громада зведе таку чи трохи потужнішу електростанцію, це дасть серйозну економію коштів в масштабах області. Тому одна із стратегій обласної влади – переведення шкіл регіону на енергозберігаючі технології», – наголосив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Енергозбереження – не єдина вигода сонячних батарей. Це економія бюджетних коштів, чиста екологія і невичерпне джерело сонячної енергії.

За матеріалами прес-служби ДніпроОДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *