Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек бібліотекарі Солонянського району зібралися на урочистості з нагоди 95-ї річниці заснування центральної районної бібліотеки. На свято запросили ветеранів бібліотечної справи, завітали і гості: з райдержадміністрації, Солонянського будинку культури, музичної школи, районного музею, громадських організацій, навчальних закладів, читачі.

            Бібліотека розташована в самому центрі Солоного, у мальовничому куточку серед берез і блакитних ялин, у приміщенні Будинку братів Бергманів, який є пам’яткою архітектури XVII століття. У бібліотечних залах затишно і по-сучасному комфортно. Солонянська ЦРБ вважається кращою в області, її керівник Антоніна Сабадаш та колектив мають чисельні обласні та районні відзнаки. На базі закладу проводилися обласні заходи: з підвищення професійної кваліфікації, практикум в рамках проекту «Електронний каталог». Нашу бібліотеку відвідали Генконсул Німеччини, віце-консул, які приїздили знайомитися з будинком німців-міценатів Бергманів.

            Бібліотека проводить багато цікавих заходів, акцій для жителів району різного віку. Одна з популярних – зустріч з видатними людьми нашого краю. Для завідувачів сільськими бібліотеками організовуються різно-тематичні майстер-класи. У своїй культурно-просвітницькій діяльності заклад співпрацює з Солонянською ЗСШ №1 та аграрним ліцеєм.

            Свято розпочалося з відео презентації «Нам – 95». Це екскурс в історію створення бібліотеки, яка з’явилася одночасно зі створенням Солонянського району у 1923 році. Розміщувалася вона в сільській хаті, а вже у 1930 році – у приміщенні побудованого будинку культури. В роки війни БК був зруйнований і бібліотеку перемістили у старий клуб. І тільки у 1965 році вона «оселилася» у будинку Бергманів. У 70-х – 80-х роках у бібліотечний заклад приходить нове покоління бібліотекарів: Лохно А.А., Прокопчук Л.М., Мальована В.І., Куталова Л.І., Лашко Т.П.. В цей час бібліотека набуває статус ЦРБ і центральної бібліотечної системи, до якої ввійшли 43 бібліотеки. Директором призначають Лідію Володимирівну Руденко, яка присвятила улюбленій справі майже чверть століття і зробила вагомий внесок у розвиток бібліотек району.

У 90-ті роки в ЦРБ сумлінно працювали та наповнювали її новим змістом Кислюк Л.В., Строменко О.А., пізніше – Насєкіна У.У.

З 2002 року очолює районний заклад Сабадаш Антоніна Матвіївна, людина творча, яка взялася за справу з бажанням та натхненням і підняла діяльність бібліотеки на високий професійний рівень. Їй вдалося запровадити новітності в бібліотечній справі, забезпечити заклад оргтехнікою і створити комфортні умови для роботи колективу і відвідувань читачами.

За словами Антоніни Матвіївни встановлено електроопалення бібліотеки завдяки допомоги Олега Миколайовича КУЖМАНА, першого заступника голови облдержадміністрації.

Цього ж дня відзначили  65-у річницю і Солонянської районної дитячої бібліотеки.

На святі гості вітали ювілярів піснями, подарунками, квітами. Їхня праця відзначена Подякою голови райдержадміністрації Ігоря Хрипка, відділу культури РДА та Вітальним листом управління ДніпроОДА.

Теплими словами Антоніна Сабадаш привітала працівників бібліотек з професійним святом, з ювілеями, а ветеранів і квітами та подарунками. Побажала всім щастя, радості, добра, побільше читачів.

Наталія Московка

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *