Біля могили кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка та на Співочому полі, що поблизу села Капулівка Нікопольського району, відбулися заходи, присвячені вшануванню пам’яті легендарного козацького ватажка.

Іван Сірко — полководець, який не зазнав жодної поразки, людина, яку козаки 12 разів обирали кошовим отаманом.

На урочистості з’їхалися козацькі організації з різних областей України, міст та районів Дніпропетровщини. Організатори заходу – Томаківська районна рада запросила на нього шановану на Томаківщині людину, першого заступника ДніпроОДА КУЖМАНА О.М., який надає підтримку соціальному розвитку району.

 

Зранку козаки зібралися на раду, а потім урочистою ходою під прапорами та хоругвами, у супроводі кінноти вирушили з табору до могили Івана Сірка. Тут відбувся врочистий мітинг, присвячений 337-м роковинам смерті отамана.

Його учасники говорили про те, що зараз козацтво, як і століття тому, повинно стати лицарським орденом українського народу, яскравим прикладом патріотизму. Недаремно серед присутніх на мітингу було чимало тих, хто захищав нашу країну у зоні АТО.

Особливо врочистим та водночас зворушливим моментом стала церемонія посвяти у козаки, джури та берегині. Після мітингу його учасники повернулись до табору. Тут вони відпочивали, готували смачний козацький куліш, юшку та інші страви, якими щедро пригощали гостей. Протягом дня у таборі тривали різноманітні семінари та майстер-класи, тренінги з козацького бойового мистецтва «Спас». Виставку своїх виробів влаштували майстри народного мистецтва – гончарі, ковалі, художники з різних куточків нашої країни.

На Співочому полі проходив щорічний обласний фестиваль козацької пісні, музики, танцю «Звідси воля розлилася…»

А найбільш пам’ятною подією стала реконструкція одного з боїв, що відбувся під час переможного походу козаків під проводом Петра Сагайдачного на Москву у 1618 році.

За словами організаторів, таким чином вони хотіли нагадати усім, що українці мають славні традиції перемог над своїми ворогами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *