У розпалі реконструкція Томаківського НВК «ЗОШ – ДНЗ» № 1. Це яскравий освітній заклад на мапі області.  Школа є центром дослідно-експериментальної роботи за темою «Інтеграція змісту випереджаючої освіти в освітній процес», яка розпочалася у 2016 році і розрахована на найближчі п’ять років. До того ж школярі і педагоги успішно працюють з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні. З 2016 року заклад є опорним в районі. Школа отримала нове оснащення кабінетів хімії, фізики, біології, географії, математики, англійської мови.

«Та цього замало. Школа потребувала термінової реконструкції, сучасного облаштування навчальних, спортивних та ігрових зон. Школа збудована у 1974 році, мала багато проблем, нині їх вирішуємо. Більше того, наша мета, щоб Томаківська школа мала власне яскраве обличчя і вражала новими підходами до навчання і виховання дітей» — зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман. 

Реконструкцію розпочали з  повної заміни покрівлі, комунікацій, потім – утеплення фасаду та цілий комплекс робіт щодо благоустрою прилеглої території. Провести ці роботи планується за кошти, виділені з обласного бюджету, протягом року.

В Томаківській школі навчається 567 дітей. В цьому навчальному закладі впроваджується інклюзивне навчання для учнів з особливими потребами. Два роки тому в закладі відкрито дві дитячі дошкільні групи у кількості 40 чоловік, для яких за кошти обласного бюджету обладнано спальні, ігрові кімнати. Але необхідно більш комфортні умови. Тож для особливих діток буде працювати ліфт.

Розповідає директор школи Тамара Філь: «Ми прагнемо виховати достойних синів і дочок України, справжніх патріотів, які мають активну громадянську позицію і люблять свій рідний край. Оновлену школу з нетерпінням чекають не лише учні, педагоги, батьки, а і всі мешканці Томаківки. Бо ми переконані: відродимо школу – відродимо село. Ще хочу додати, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, допоміг нам втілити нашу мрію в реальність. Він не один раз був у нашій школі, відвідував будівництво, бо контролює хід реконструкції. Головне, він націлює нас, вчителів, на створення сучасного освітнього простору в плані переформування навчального процесу. Щоб наші діти мали знання, як у престижних ліцеях і гімназіях. І з радістю бігли до школи».

«Дуже хочеться, аби школа стала яскравою, красивою. Щоб всередині все було чисто, охайно, а ми йшли на уроки з радістю», – сказала учениця 6 класу Софія Баба.

Згодом підрядники візьмуться і за осучаснення приміщення всередині. Класи будуть за новим стандартом – світлі, з яскравими стінами біля дошки.

«Мрію, щоб школа рясніла різнобарв’ям. Добре, якщо кабінети будуть не білі, а з якимось замальовками. І всюди в школі – невеличкі бібліотеки», – поділилася учениця 6 класу Діана Талько.

У деяких класах вже установили мультимедійні дошки. Ними вправно керують досвідчені педагоги. На уроці біології в 6 класі – «live». На великому екрані – справжня клітина рослини. Зображення передається через відеокамеру просто з мікроскопа, що стоїть на вчительському столі.

«Прагнемо, аби учні не просто завчали матеріал, а й розуміли його. Для цього застосовуємо різні інновації, – розповіла вчителька біології Ліна Вовкобрун. – Створення сучасних умов, перш за все, необхідне дітям. Тому початок перетворень зустріли з радістю».

На  першому поверсі будівельники облаштують затишний куточок для учнів із особливими освітніми потребами. Наразі у школі таких семеро. Будуть кімнати відпочинку та кабінет психолога.

«Після завершення ремонту матимемо гарну, наукову школу. За таких умов ми зможемо почерпнути більше інформації, а це дуже добре», – сказав учень 6 класу Олександр Кілочек.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *