Золота осінь – час святкувань

            Осінь у розпалі. Селяни зібрали майже все збіжжя з городів і садів, з’явилося більше часу і можна відпочити. В нашім краї давно склалася традиція святкувати день села, місцеві ювілейні події тощо. До таких свят готуються самодіяльні митці, аматори сцени, місцева влада і всі активні жителі. Не перший рік на День села, громади запрошують першого заступника голови облдержадміністрації КУЖМАНА О.М. і він завжди їх приймає.

            «Мені дуже подобається творчість сільських аматорів і майстрів рукоділь. Я отримую велике задоволення від мелодійних, душевних пісень, запальних українських танців, гумору, від побачених на виставках народних умільців. Все це зміцнює віру в те, що наша самобутня культура не тільки зберігається, а і продовжує своє життя. Тому завжди намагаюся знайти у своєму щільному графіку роботи час, щоб поїхати на культурні заходи, відпочити душею та поспілкуватися з людьми, з сільськими та селищними головами, з громадами», — сказав Олег КУЖМАН.

            Минулого місяця Олег Миколайович побував на святах у Криничанському та Солонянському районах.

 

Моє село – частина України.

            У селищі Аули Криничанського району День села святкували жителі Аулів, села Українка та селища Вишневе. У фойє будинку культури учасників і гостей свята зустрічали виставки майстрів рукоділля: вишивки Кизь Н.А., бісероплетіння Овчіннікової Р.М., вишиті картини Турчин О.А., сорочки Кизь Н.А., вироби з солоного тіста та полімерної глини Білько О.П. Проводили майстер-класи з аквагриму Курило О.М., та косоплетіння Горбунова Ю.М. і Стотика Н.Т.

Концертна програма розпочалася у приміщенні будинку культури виступом артистів академічного театру ім. Лесі Українки та талантами нашого селища.

З теплими словами до своїх односельців звернувся Аулівський селищний голова Ігор Драка. Вітаючи односельчан з 386-тою річницею селища, Ігор Миколайович, подякував тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті селища.

У цей день до нас на свято завітав перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації КУЖМАН О.М.. Олег Миколайович привітав усіх присутніх та підкреслив, що як людина, так і кожне село та селище мають свою назву, своєжиття, свою культуру, свій початок, свою історію та дійсно є частинкою України. Зазначив, що добро віддячується добром. Тож робіть добрі вчинки, допомагайте один одному. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село. У подарунок – ноутбук дитячому садку «Ромашка»

В ознаку поваги, шановному гостю селищний голова Драка І.М., від імені всієї громади вручив подарунок – вишиту бісером ікону Божої Матері «Достойно єсть», яка виготовлена майстринею, вихователем Аулівського ДНЗ, Кошик А.О.

            Цей рік видався багатий на ювілеї. 90 років виповнилося селищній бібліотеці (завідуюча Овчініна Р.М.). 55 років заснування Аульській СЗШ (директор Циганок А.Г.) та 55 років Аульському ДНЗ «Ромашка».

            Продовжилося свято на площі біля Будинку культури. Тут розважали дітей різноманітними іграми. Порадували наших жителів художніми номерами самодіяльні колективи нашого селища. Окрім концерту гості та жителі селища Аули пригощалися українськими стравами — юшкою (пригощав КП «Господар» директор Ільїна Т.Л.) та кашою (пригощав дитячий садок «Ромашка» завідуюча Главчева Л.О.).

 

 

 Тритузне збирає друзів

            Тепла, золота і щедра на дари осінь стала лейтмотивом традиційного святкування Дня села Тритузне Солонянської ОТГ на яке з’їхалися жителі Шестипілля та……… , завітали гості з сусідніх сіл, делегації з чотирьох старостинських округів. На запрошення відгукнулися перший заступник ДніпроОДА Олег КУЖМАН та Солонянський селищний голова Михайло КОПЕЙКО. Всі  присутні мали нагоду оглянути чудову і яскраву виставку дарів полів і садів та виготовлені з них різні фігурки.

            Святкова зала була переповнена глядачами, багато було молоді, дітей.

            Громаду щиро привітали зі святом Олег КУЖМАН та Михайло КОПЕЙКО. Олег Миколайович, як завжди, на такі заходи завітав з подарунком для проведення дискотек сільському будинку культури і побажав процвітання громаді, а всім – добра, миру, сімейного благополуччя. Селищний голова, вітаючи жителів сіл, зазначив, що багато питань з розвитку інфраструктури Тритузнянського старостинського округу вирішено, і надалі буде вирішуватись та подякував Олегу Миколайовичу за допомогу в цих питаннях.

            Чудову концертну програму підготували організатори свята на чолі зі старостою Лілією Литвиненко. Привітали сусідів танцювальний жіночий колектив «Лебідоньки» з села Безбородькове, співак Валерій Бухтіяров з Солоного, Ксенія Мотузко з Олександрополя. Гарні пісні заспівали і місцеві аматори: жіночий колектив «Струмочок». Голос Ксенії так вразив Олега Миколайовича, що він у фіналі концерту пообіцяв подарувати їй український сценічний одяг. Зал оплесками підтримав його рішення.

            Яскравою родзинкою святкового концерту став виступ неординарного колективу танцюючих ляльок з м. Черкаси «Кукли-мен». Майже півгодини під оплески публіки майстри танцю «заводили залу» під «Верку Сердючку», грузинську «Лезгінку» тощо.

            Свято вдалося, воно продовжувалося на дворі смакуванням куліша від старости села та селищного голови, який приготувала місцева майстриня-кухар Олена Литвиненко, та дискотекою.

 

Наталія Московка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *