Виконуючий обов’язки голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман по-батьківськи тепло привітав учнів Божедарівської опорної школи з останнім дзвоником. Школа, де панує добро стає сучасною для 440 учнів Божедарівки та ще кількох сіл  громади. Олег Кужман також ознайомився з ходом реконструкції. Нове вбрання заклад приміряє вперше з моменту відкриття. На повне перезавантаження школи чекають не лише учні, батьки і вчителі, а всі мешканці селища.

«Наші діти варті того, щоб здобувати освіту в найкращих умовах. На Дніпропетровщині перезавантажуємо школи, які десятиліттями не бачили ремонту. Робимо старі заклади сучасними, комфортними та яскравими. Реальний  приклад – Божедарівська опорна школа», – відзначив керівник області Олег Кужман.

Опорній школі в Божедарівці – майже 40 років. Донедавна навчальний заклад перебував майже в аварійному стані. Буквально всі комунікації «віджили» своє: протікав дах, вибивало світло, частина каналізації не працювала – труби пробило коріннями дерев.

«Школа застаріла як фізично, так і морально. Відчували ми навіть небезпеку: дерев’яні вікна ледве не випадали, через проблеми з електропроводкою вибило частину стіни. Добре, що тоді в класі не вчилися діти! Нарешті ми дочекалися реконструкції. Приємно бачити, як створюють нове освітнє середовище. Таким змінам радіють не лише учні, вчителі і батьки. Усі божедарівці. Бо переконані: відродимо школу – відродиться село. Допоміг перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман не лише реалізувати нашу мрію, він неодноразово був у школі, бо контролює хід реконструкції. І не лише опікується ходом ремонту. Олег Миколайович націлює нас перетворити навчальний процес на цікавий для дітей», – пояснила директорка школи Ірина Василик.

Школа – вже з новою покрівлею та металопластиковими вікнами. Замінили й систему каналізації та водовідведення. У дев’яти класах установили інтерактивні дошки, обладнали лінгафонний кабінет.

«Коли бачиш, як змінюється школа, хочеться працювати ще більше і краще. Думаю, що такий ефект відчувають і педагоги, і діти», – розказала вчителька початкових класів Галина Ковчан.

Вже утеплили фасад, його розфарбовують у різні кольори – синій, рожевий, помаранчевий, зелений.

«Я закінчую школу в цьому році, але планую навідуватися сюди час від часу. Хочу прийти незабаром і побачити, як моя школа змінилася повністю. Щоб вона стала сучасною, а діти ще щасливішими. Я особисто знайомий з першим заступником голови Дніпропетровської ОДА Олегом Кужманом. Це було під час прийому обдарованих дітей в ОДА. Тож приємно тепер зустрічатися з Олегом Миколайовичем у нашій школі», – розказав одинадцятикласник Микита Горловий.

Влітку оновлять класи, спортивний та актовий зали, їдальню. Для учнів із особливими освітніми потребами облаштують ресурсну кімнату. 

Змінять і територію поряд зі школою. Для дітлахів відкриють спортивну базу, а для молодих фахівців – гуртожиток.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *