Вважаю, що в питаннях  раннього розвитку дитини саме наша держава знаходиться попереду європейських держав  в тому сенсі, законодавство передбачає, що дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

З метою забезпечення дітей суспільним дошкільним вихованням  в нашому  місті функціонує 6 дошкільних навчальних закладів комбінованого типу, 1 дошкільний навчальний заклад – навчально-виховний комплекс, 1 центр розвитку дитини та 2 дошкільні групи у НВК «Марганецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 — ДНЗ».

Історично склалось так, що дошкільні заклади розташовані в центрах мікрорайонів населення міста, що є дуже зручним для сімей і не має потреби у використанні транспорту. Там, де відстань мікрорайону від дитячого садочку велика (мікрорайон Енгельс), влада виділяє автобус.

Ми активно використовуємо для розвитку дошкільної освіти міста додаткові джерела фінансування, якими є участь у різноманітних  грантових конкурсах.

У закладах дошкільної освіти створено громадські ради, які протягом останніх років приймають участь у конкурсах  громадського бюджету.  Реалізація проектів дала змогу встановити сучасне ігрове обладнання у закладах дошкільної освіти № 5 (2017 р.) та № 2 (2018 р.). У 2019 р. будуть реалізовуватись проекти громадських організацій ДНЗ № 2, 18, ЦРД та ДНЗ-НВК, що дасть можливість зміцнити матеріально-технічну базу закладів та забезпечення належних умов навчання та виховання малечі.

Я не можу, не висловити вдячності владі міста, особисто міському голові Олені Анатоліївні Жадько, депутатам міської ради за вирішення проблеми тепла в дошкільних закладах, щорічне збільшення фінансування на поточні видатки дощкільних закладів.  Але, в дошкільній освіті міста на жаль  не все так добре, як хотілося б.

Є питання, які потребують негайного вирішення. Всі будівлі дошкільних закладів мають «почесний» вік. Самому «молодому» закладу №20 «Буратіно» — 43 роки, самому «старшому»- №2 «Кульбабка» — 83. Всі заклади мають проблеми з покрівлями, утепленням, модернізацією водопровідно-каналізаційної системи.

      На жаль, за пострадянські часи дошкільні заклади фінансувалися по залишковому принципу. Матеріально технічна база на оновлювалась. Кожен садочок вимагає реконструкції, осучаснення.

       Я розумію, що це питання дуже складне та водночас не вирішиться. Міському бюджету непосильно провести оновлення матеріально-технічної бази всіх дошкільних закладів. Я бачу єдиний шлях – децентралізація коштів, залучення інших джерел фінансування, підтримка міста обласними інституціями тощо.

     Змістовною, діловою і сподіваюсь, що перспективною в цьому напрямку була зустріч працівників дошкільних закладів міста з першим заступником голови обласної державної адміністрації Олегом Миколайовичем  Кужманом, на якій була відверта розмова про розвиток дошкільної освіти в місті та перспективи нашої співпраці.

                 Дуже сподіваюся, що спільними зусиллями області, міста, дошкільних закладів, батьківської громадськості ми створимо затишні, комфортні умови для наших малят.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *