Сьогодні редакція газети «Любий край» запросила до розмови голову Криничанської райдержадміністрації, депутата районної ради Олега Васильовича Гапіча, який уже чотири роки поспіль очолює сільськогосподарський район. Говоримо про соціальний розвиток і про людину, яка його координує від обласної влади. Це перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Миколайович Кужман

 З Олегом Миколайовичем знайомий уже тривалий час і скажу відверто, що це людина невичерпної енергії. Вміє підтримати командний дух однодумців, які на ділі вболівають за конкретні справи в ім’я своїх земляків.

Високий професіоналізм, ділова хватка, переконливе слово і велике людське серце – ось вражаючі грані цього дивовижного, енергійного чоловіка. Мене вражає його професійна компетентність, обізнаність у законодавстві. Працювати з Олегом Миколайовичем надзвичайно відповідально. Мешканці Криничанського району постійно турботу з боку першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана.

У районі  три ОТГ, які працюють успішно і люди відчувають позитив у тому, що в громадах самостійно вирішуються місцеві питання освіти, охорони здоров’я, благоустрою, а держава стимулює процес добровільного об’єднання шляхом фінансової підтримки формування необхідної інфраструктури.

Олег Миколайович завжди дослуховується до думки людей. Якщо ми визначили, що пріоритетним у нас є розвиток освіти – маємо результат.

У 2017 році створено Божедарівську опорну школу вартістю 5,7 млн. грн.  Заклад оснащено необхідними засобами для навчання і за підтримки Олега Миколайовича розпочато капітальний ремонт приміщення школи та будівлі інтернату. Кошти – з обласного бюджету. В рамках проекту «Нова українська школа» даний заклад за його сприяння отримав новий шкільний автобус.

Для дітей з особливими освітніми потребами створено інклюзивно-ресурсний центр Криничанської селищної ради. У 18 навчальних закладах проведено значний обсяг робіт з капітальних ремонтів. Покращилося матеріально-технічне забезпечення Дружбівської та Маломихайлівської СЗШ, реконструйовано Биківську НСЗШ під НВК на 35 місць.

У 2018 році для перших класів, які навчаються за новим Стандартом освіти, придбано необхідні меблі, оргтехніку, комп’ютерне обладнання майже на один мільйон гривень. У навчальних закладах району введено в дію 15 блочних модульних котелень на альтернативному паливі.

Діти, які навчаються у сільській місцевості, мають перебувати в гідних умовах. Таким чином на шляху реформування освіти ми впевнено відкриваємо двері у простір знань, науки та мудрості, — вважає Олег Миколайович.

 

-Які перспективи на часі у сільської медицини на шляху реформ на Криничанщині і яка тут допомога з боку посадовця обласного рівня?

 

-За останні три роки у Криничанському районі вдалося покращити матеріально-технічний стан медичних закладів, а з тим і покращити надання медичних послуг населенню.

Проведено поточний ремонт покрівлі Кудашівської сільської лікарської установи та придбано житловий будинок для сімейного лікаря. Поточний ремонт здійснено у Зорянському фельдшерському пункті, також відремонтовано будівлю Божедарівського центру ПМСД.

Відомо, що за рахунок державної субвенції на Дніпропетровщині будується 18 амбулаторій, 11 з яких – з житлом для лікарів. Приємно, що дві з них будуються в Адамівці та Божедарівці. Для них за кошти державної субвенції придбано вже й санітарні автомобілі щоб сімейний лікар міг вільно пересуватися територією, яка за ним закріплена, і вчасно дістатися до пацієнта.

Крім того, нові амбулаторії, що зводяться на часі, будуть оснащені діагностичною апаратурою, у тому числі із застосуванням телемедицини.  Тож я дуже вдячний Олегу Миколайовичу за належну турботу про сферу охорони здоров’я на Криничанщині, яка дійсно отримала нове дихання.

Криничани задоволені тим, що у поточному році планується реконструкція стадіону в смт Кринички, де буде оновлено глядацькі трибуни та  облаштовано покрівлю стадіону. Також очікується ремонт стадіону в смт Божедарівка.

«Люди чекають від нас конкретних результатів», — говорить Олег Миколайович. І ми повинні робити все можливе щодо розвитку сільської інфраструктури. Крім того, кожен розпочатий об’єкт повинен бути зданий в експлуатацію вчасно і з найвищою якістю.

Скажу відверто: за роки мого керівництва райдержадміністрацією з обласного керівництва найчастішим гостем в районі був Олег Миколайович Кужман. Він зустрічався з людьми у  громадах, з хліборобами, з педагогами, з активом району, не раз брав участь в різних урочистих заходах, розуміє всі проблеми району і йде назустріч їх розв’язанню, сприяє залученню коштів з обласного та державного бюджетів, щоб реалізувати проекти соціального розвитку.

 

  — Олеже Васильовичу, щиро вдячні Вам за розмову і в цілому за прихильність до нашої газети, яка пише для людей і про людей. Що ще на завершення хотіли б сказати про Олега Миколайовича?

 

Зазначу відверто: його життя і діяльність є усвідомленням власної причетності до долі України. Долаючи труднощі, він додає віри і впевненості усім, хто поряд. Активна, плідна робота Олега Миколайовича, людини слова і діла,  сприяє його перемозі на всіх етапах керівної праці.

Його дипломатичність допомагає направляти зусилля для розбудови Української держави. Його вчинки, дії, авторитетне слово додають рішучості іншим.

Знаю думку багатьох авторитетних людей. Вони прагнуть, щоб Олег Кужман став нашим депутатом у Верховній Раді. Став захисником інтересів селян і нашим провідником. Його девіз «сказав – зробив» ми бачимо в дії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *