ТОМАКІВЩИНА НА ШЛЯХУ ОНОВЛЕННЯ

СПІВПРАЦЯ ЗАДЛЯ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД

«Ми прагнемо наблизити умови життя сільських жителів до рівня містян. А це зна-чить, що у сільській місцевості мають бути якісні дороги, сучасні заклади соціальної сфери з усіма новітностями, належне питне водопостачання тощо. Тобто, створені всі умови, щоб люди відчували, що їхнє життя змінюється на краще. З цією метою відбу-вається фінансування проектів капітальних ремонтів та нового будівництва об’єктів з обласного бюджету та залучення субвенцій з державного бюджету. З нашою коман-дою – командою губернатора Валентина Михайловича РЕЗНІЧЕНКА, ефективно співпрацюють селищні та сільські голови у напрямку розвитку інфраструктури на своїх територіях. Варто відзначити і парт-нерську участь у цьому агропідприємств, фермерських господарств, підприємців. Прикладом такої співпраці є Томаківський район, де разом ми робимо одну справу задля добробуту його жителів», – зазначає Олег КУЖМАН, перший заступник голови облдержадміністрації. На Томаківщині, у процесі децентралізації, створено дві об’єднані територіальні грома-ди – Мирівська і Томаківська, функціонують 4 сільські ради.«З часу створення ОТГ, у населених пунктах почалося оновлення існуючої інфра-структури: з’явилися капітально відремон-товані дороги, вдруге «народилася» школа, розпочато багато інших добрих справ. Все це стало можливим завдяки об’єднанню, нашій спільній праці і фінансової допомоги обласної державної адміністрації, за що щира вдячність. У нашій громаді неодноразово побував Олег Миколайович КУЖМАН, перший за-ступник голови облдержадміністрації, і ми кожного разу обговорюємо існуючі про-блеми, плануємо на майбутнє. І завжди від нього є підтримка, є розуміння, і головне – конкретна допомога. З такою командою приємно працювати, і впевнений, що разом ми зробимо ще чимало добрих справ для громади», – вважає Володимир Біленко, голова Мирівської ОТГ.

Перші роки становлення Мирівської громади

Дієвий підхід команди менеджерів Мирівського сільського голови Володимира Біленка, та підтримка і сприяння команди губерна-тора Валентина РЕЗНІЧЕНКА дозволили вже у 2017 році новоутвореній громаді реалізувати ряд розвиткових проектів, спрямо-ваних на покращення життя сільських жителів та становлення молодої громади, зокрема проведено наступні капітальні ремонти: вуличного освітлення в селах Мирове, Настасівка, Зоря; відремонтовано дорогу по вул. Правобережна села Топила; замінено вікна та двері Зорянського НВК. Проведено реконструкцію водорозподільчих мереж Мирівської сільської ради.

Подарунок дітям

В цьому році Мирівська громада отримала новий шкільний автобус, довгоочікуваний для всіх. Разом з дітьми радіє «обновці» водій Олександр Петрович Приходько.

Приємною стороною цієї події є те, що нас чують. Депутати
нашої громади в минулому місяці ініціювали збір підписів на під-
тримку клопотання сільського голови до очільників області «Про
надання шкільного автобуса».
Довго нам чекати не довелось, бо питанням виділення автобуса для підвозу учнів Мирівської громади до школи переймався перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег МиколайовичКУЖМАН. Вже у червні Володимир Миколайович отримав ключі від «цінного подарунка».
Цей подарунок – свідчення того, що є в керівництві області уважні до наших проблем люди.

Зробили дороги по вулицях, де про асфальт давно забули

Виїхали з комісією на розгляд звернення громадян. Цього разу проїжджали по оновлених дорогах вулиць Українська та Кар’єрна села Топила.

Гарна дорога, добра якість! Місцева жителька Надія Криворучко, яку ми зу-стріли, розповідала про те, як складно було літнім людям ходити старою «кам’янкою» до крамниці, а сьогодні вона із задоволенням прогулюєть-ся разом з онукою. «З давніх часів живу в селі і про таку дорогу і мріяти не могла» — поділилася пані Надія. Така дорога гарний подарунок для місцевих дітей, які «вздовж і впоперек» велосипедами обкатали нові вулиці. Місцевий мешканець, районний депутат Віктор Трайно, зазначив: «Все жит-тя проживаю на цій вулиці. Мріяли про оновлення. І на-решті дочекались не ремонту, а дива якогось!». «Цими шляхами підво-зимо дітей до школи, проїз-дить багато вантажних авто комфортно рухатись», – відзначає голова Мирівської об’єднаної громади Воло-димир Біленко.   

Реалізація такого проекту – результат співпраці пер-шого заступника губернато-ра області Олега КУЖМАНА та Мирівського сільського голови Володимира Біленка. Цей проект перший, за який клопотав голова громади перед обласним керівництвом. Тож на капітальний ремонт доріг по вулицях Кар’єрній і Українській в селі Топила з обласного бюджету було ви-ділено 14 мільйонів гривень. Також виділено кошти на ка-премонт по вулицях Верхній у селі Настасівка, та провулку Поштовий, вулиць Шкільна, Річкова та Сільськогосподарська в селі Зоря.

Нове життя рідній школі

Школа на селі завжди є культурним і освітнім його центром,з неї починаються всі добрі зміни.

В умовах децентралізації стартап регіонального розви-тку Мирівської ОТГ розпочався в стінах Настасівської ЗОШ I-III ступенів. Протягом 2017-2018р. у школі значно покращено матеріально-технічне забезпе-чення, що зумовило якісні зміни в навчальному процесі вже сьогодні. Реалізація проекту з енергоефективності приміщення школи включала в себе проведення покрівельних робіт, заміну вікон, вхідних дверей, утеплен-ня фасаду школи. Вже сьогодні діти і працівники школи відчули ефективність проекту: середня температура в кабінетах зросла до визначеної загальнодержав-ними санітарними нормами, що значно знизило поріг сезонних захворювань. Школа стала сучас-ною і візуально естетичною, що підвищило мотиваційну заці-кавленість школярів до процесу навчання. Завдяки ініціативі сільського голови Володимира Біленка та підтримки команди губернатора Дніпропетровщини Валентина РЕЗНІЧЕНКА відбулася модернізація Настасівської ЗОШ I-III ступенів. Такі заходи окрім прямих функцій суттєво підсилюють довіру населення до органів місцевої влади, демонструють прозорість місцевої політики. На разі жителі громади починають відчувати всі переваги децен-тралізації і вчяться самостійно планувати своє сьогодення. На оновлення школи були направлені кошти з обласного бюджету у розмірі 1 мільйон гривень та 605 000 грн. з місцевого бюджету сільської ради.

Капітальний ремонт зорянського СБК

В кінці серпня 2018 року розпочато ремонт Зорян-ського сільського будинку культури, що фінансується за рахунок інфраструктурної субвенції з державного бюджету 1 280 000 грн.

Людмила МИХАЙЛЬО, голова громадської організації «Мирівький добробут»

Для ТОМАКІВСЬКОЇ ОТГ 2017 та 2018 роки стали роками активної соціальної розбудови територій. За сприяння першого заступника голови облдержадміністрації Олега КУЖМАНА, вирішується низка проблемних питань з розвитку інфраструктури населених пунктів громади.

Одне з актуальних для належної життєдіяльності – це поліпшення питного водо забезпечення. Досягнуто це, зокрема, шляхом реконструк-ції КНС та НКК на житловому масиві по вулиці Комарова в смт Томаківка; капремонту водогону Марганець – Тома-ківка; реконструкції водо-провідних мереж по вулицях Берегового, Лесі Українки та Українській в смт Томаківка, на що у 2017 році було на-правлено 4 мільйона бюджет-них коштів. За час своєї діяльності Томаківська ОТГ отримала відчутне фінансування на капітальний ремонт доріг, яких відремонтовано 7, з яких у цьому році на вулицях Садова і Ватутіна в смт Томаківка, Бар-дукова в селі Володимирівка, Кисличувацькій в селі Кисличувате. Також профінансовано капремонт вуличного освіт-лення у селах Кисличувате та Преображенка. Жителі Кисличуватого вже радіють такій новині, на черзі – меш-канці села Преображенка. В межах субвенції з держбюджету місцевим бюджетам розпочалися роботи з будівництва шкільної їдальні в селі Кисличувате, яка буде відповідати всім санітарно-гігієнічним нормам. Їдальня буде прибудована до існуючої школи.

«Ми дякуємо голові Дніпропетровської державної ад-міністрації Валентину Михайловичу РЕЗНІЧЕНКУ і його команді за увагу до проблем нашої громади і конкретну підтримку у її соціальному розвитку», — зазначив сільський голова Іван Калашник.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *