У процесі спілкування з жителями району у громадській приймальні депутата обласної ради КУЖМАНА О.М. та редакції нашої газети , їх хвилює інформація щодо штрафів за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

            Редакція газети звернулася до начальника Солонянського бюро правової допомоги Ірини Усенко з проханням надати роз’яснення законодавства житлово-комунальних послуг.

            Нові Закони стосується всіх українців, але, у більшій мірі, жителів багатоквартирних будинків.

Отже, норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами набудуть чинності з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону.

Ноpми закону №2189 «Про житлово-комунальні послуги», які peгулюють послугу з упpавлiння багатокваpтиpним будинком, вводяться в дiю з 10 чepвня 2018 pоку. Однак, договоpи пpо надання послуг з утpимання будинкiв i споpуд та пpибудинкових тepитоpiй, якi вжe були укладeнi, збepiгають силу на умовах, визначeних такими договоpами, поки нe будуть укладeнi договоpи пpо надання послуг з упpавлiння багатокваpтиpним будинком.

Отже, з 10.06.2018:

– Запроваджується типовий договір на управління будинком, у якому будуть виділена плата за комунальні послуги і управління.

– З’являється можливість вибору колективного чи прямого договору у багатоквартирних будинках, виокремлення з квартплати вивезення сміття.

– Запроваджується перевірка якості послуг і можливість зменшення розміру плати за комунальні послуги у разі, якщо їх не надали або надали неналежної якості;

– Нове для споживачів – це право не сплачувати вартість комунальних послуг (крім теплопостачання), якщо споживач не жив у помешканні понад 30 календарних днів.

А ще закон передбачає жорсткішу відповідальність за комунальні борги. За кожен день прострочки нараховуватиметься пеня. Її розмір – 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Передбачаються також варіанти обмеження чи припинення постачання комунальних послуг. Проте в українців є ще час – ця норма закону офіційно запрацює з 1 січня 2019 року.

Що це за норма? Йдеться про нарахування пені в розмірі 0,01% за кожний день у разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг, стягнення штрафу на користь споживачів за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт та запровадження професійної атестації управителів.

Відповідно до ст..26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *