Будинки і садиби, в яких мешкає майже півтори тисячі жителів села Аполлонівка, довгий час потерпали від підтоплення. Староста села Віктор Сліпченко розповідає: «У 1987-му році в нашому селі був великий паводок. З тих пір у погребах та городах людей постійно стояла вода. Нарешті, наша проблема вирішилась. Завдяки розчистці річки Мокра Сура, навіть, якщо вона вийде з берегів, будинки будуть у безпеці».

         Страждала і сама річка, бо уповільнювалася течія води, що в свою чергу негативно впливало на навколишню екосистему.

         «Проблема села Аполлонівка та річки Мокра Сура була нам відома, про її вирішення клопотав і селищний голова. Шлях до ситуації, за висновками фахівців, заключався у виконанні робіт з розчистки річки. Даний об’єкт включили до обласної комплексної програми екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 – 2025 роки., якою, окрім зазначеної кількості заходів, передбачено і розчистку, врегулювання гідрологічного режиму русел річок, водоймів і захист від шкідливої дії вод населених пунктів. Роботи виконані, думаю люди задоволені», — сказав Олег Кужман.

         Підрядники також відновили водовідвідну мережу, облаштували  водопропускні споруди.

 

 «У мене в погребі така вода стояла, що аж двері прогнили. До найпершої сходинки доходила. Як тільки розчистили – волога навіть зникла. Тепер зовсім сухо», – сказала місцева мешканка Віра. 

 «Води у мене в погребі було по пояс. Зараз все добре. Зберігаю всю консервацію, овочі, фрукти. Я дуже задоволений», – зазначив мешканець Аполонівки Володимир Савчуков.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *