Реформи, пов’язані з децентралізацією, змушують  сьогодні  публічні бібліотеки знайти своє місце у громадах, окреслити шляхи подальшого існування та визначити нові напрямки та форми надання населенню культурно­просвітницьких, інформаційних і дозвіллєвих послуг.

У Томаківському районі поштовхом для реалізації нових ідей, проектів та планів стала тісна співпраця Томаківської центральної бібліотеки з Німецьким Товариством з міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Німецького уряду.

Участь у проекті дала змогу бібліотеці для дорослих стати щасливою володаркою нових сучасних меблів для коворкінг-центру, 3-х комп’ютерів з програмним забезпеченням, принтеру, мультимедійного обладнання. Різнокольорові столики-трансформери  зі стільцями, шафи-пазли та мішки-крісла стали окрасою бібліотеки для дітей. Сьогодні бібліотечні працівники працюють над  вивченням інформаційних потреб користувачів та створенням нових зручних сервісів для родин в цілому та для користувачів різних вікових категорій окремо. Інноваційними та безперечно цікавими для мешканців громади стали  «Бібліо-няня» «День народження в бібліотеці», «Бібліопродльонка» .Самі назви послуг вказують на можливість плідно активізувати життя тих дітей, які найбільше цього потребують.

Сьогодні центральна бібліотека стала центром громади, місцем для якісного і зручного проведення різноманітних тренінгів, зібрань, засідань для різних категорій жителів, місцем спілкування і проведення дозвілля.  Просторий читальний зал перетворився на своєрідний «інформаційно-культурний вулик», де проходять різноманітні форуми фахівців, сесії депутатів селищної ради, зустрічі  селищного голови та його заступників з молоддю, підприємцями, службами цивільного захисту.

Працівники бібліотеки регулярно  організовують для  мешканців громади  Дні здоров’я, під час яких можна навчитись  реєструватись на прийом  до сімейного лікаря та отримання  індивідуальних консультацій  інших лікарів. Використання мультимедійного обладнання  робить зустрічі з фахівцями Бюро безоплатної правової допомоги, семінари-практикуми, тренінги з  навчання написання проектів для вчителів громади  більш емоційними і цікавими . Відтепер саме у бібліотеці  проводить свої засідання і активна молодь  громадської організації Томаківщини  «ТоМАКК».

Розширює свою діяльність коворкінг-центр. Тут надаються різні види послуг, якими  можуть скористатися всі жителі громади: доступ до інтернету та зони wi–fi,  проводяться лекційні і практичні заняття з освоєння навичок комп’ютерної грамотності, основ інформаційної культури. Дякуючи програмі GIZ Томаківські бібліотеки отримали: нове звучання серед громади району  як платформи для громадських ініціатив, нові послуги на безоплатній основі, теплі зустрічі у затишних бібліотечних залах.

Луньова І.Є. Дніпропетровська  обласна наукова бібліотека

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *