На Дніпропетровщині не перший рік активно проводиться реформа шкільної освіти в рамках державного проекту «Нова українська школа».

Одним з важливих її  напрямків є створення матеріальної та технічної бази, яка б забезпечувала учням сучасні умови навчання, проведення позашкільного часу, а вчителям – новітні умови роботи.

 «Поступово ми створюємо в області нове освітнє середовище, яке відповідає європейським стандартам шкільної освіти. Це значний об’єм робіт – від реконструкції приміщень опорних шкіл з використанням енергозберігаючих технологій до оснащення класів і кабінетів  сучасними меблями і технічними новітностями, та обов’язковим будівництвом стадіонів, також європейського зразка. Діти в сільській місцевості мають навчатися в умовах, не гірших ніж у містах. В цілому, вважаю, що в Україні кожне село і кожне селище повинні мати школи європейського рівня, як наприклад в Солоному. Це вимога часу.

Ми маємо цього досягти, це моє бачення і моя мрія, яку хочу здійснити. Освідчена молодь – прекрасне майбутнє нашої країни», — зазначає Олег Кужман, перший заступник ДніпроОДА, депутат обласної ради.

Друга опорна школа в районі, реконструкцію якої завершує облдержадміністрація — у Святовасилівці.

«Комфорт і креатив »- так говорять про опорну школу у Святовасилівці. Тепер там – енергоефективний фасад, яскраві класи, інтерактивні дошки та нові меблі. Нині підрядники облаштовують стадіон.

«Тепер все нове – від комунікацій до парт. Підрядники замінили вікна, двері, підлогу і стелю. Оновили всі класи, кабінети, коридори, актову і спортивну зали»,- розповіла директор школи Ольга Мінаєва.

У школі –  яскравий дизайн, різнокольорові двері та стіни.

 «Мені дуже подобається якою стає наша школа. Ми просто у захваті. Особливо подобаються нові меблі та обладнання. А ще дуже гарна будівля»,- сказала учениця 6 класу Дарина Дяченко.

Ззовні будівлю утеплили, на фасаді встановили червону фіброплитку. Тепер у школі тепло і затишно. Вона має власну автономну котельню, як додаткове джерело енергії – сонячні панелі на даху.

 «Школа тепер схожа на філію Національного університету ім. Т.Шевченка»,- порівнює

учениця 10 класу Святовасилівської опорної школи Крістіна Костенко.

Заклад буде повністю доступним для дітей з інвалідністю.

Поруч з будівлею – зводять сучасний стадіон. Там буде футбольне поле зі штучним покриттям, майданчики для волейболу, баскетболу і тенісу, бігові доріжки з гумовим покриттям. Учні, які захоплюються спортом та викладачі фізкультури, з нетерпінням чекають на нову споруду.

 «Наша громада вдячна Олегу Миколайовичу Кужману за піклування про учнів і вчителів, за його всі добрі справи для нашого району. Знаю, що Олег Миколайович опікується розвитком освіти не лише Солонянського району. Завдяки його рішучості, системній роботі, багато шкіл оновлено, придбано наочне обладнання, меблі. Та не всі проблеми може вирішити навіть область. На моє тверде переконання, Олег Миколайович Кужман достеменно знаючи проблеми освітян, і не тільки, знає як відродити село, створити сучасну інфраструктуру, надати якісні послуги громаді. Він може на рівні держави відстоювати наші інтереси в парламенті, оскільки має власне бачення вирішення цих проблем і досвід роботи»,— зазначає Віталій Стеценко, Святовасилівський сільський голова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *