Людина добра

Його ім’я і прізвище не потребують уточнення. Його впізнають в селах, селищах і містах нашого краю. Перебуваючи на посаді першого заступника голови обласної державної адміністрації, Олег Миколайович Кужман зробив вагомий внесок в соціальний розвиток Дніпропетровщини.  Про це добре відомо жителям нашої області. Сьогодні ми розповімо про Олега Кужмана не як про керівника області, а як про людину, про людину просту, таку, як усі ми, і водночас – неординарну.

 

 

Ріс у звичайній сім’ї

В житті кожного  важливим є те, хто став твоїм першим наставником. Від цього залежить подальша життєва дорога. Для Олега такими наставниками стали його батьки. Родина Кужманів у 70-ті роки мешкала у звичайній двокімнатній «хрущівці», як і більшість містян колишнього Орджонікідзе, нині місто Покров. Батько, Микола Петрович та мама, Людмила Іванівна, подарували єдиному синові свою любов і піклування.  До того ж, своїм прикладом і працею, показали, як належить жити. Цього було достатньо, щоб син став їхньою гордістю. Навчався Олег в школі добре, цікаво і з користю проводив свій вільний час. Захоплень було багато: грав у футбол, хокей, був учасником шкільного вокально-інструментального ансамблю та колективу народного танцю. Викраював час, щоб порибалити з батьком, що стало улюбленим видом відпочинку на все його життя. Разом з однолітками все літо проводив на річці Базавлук та Каховському водосховищі. Батьки були вимогливими до сина, виховували у дисципліні, водночас заохочували його за гарне навчання та захоплення. Футбольний м’яч, ковзани, велосипед були найкращими подарунками у той час. «Дитинство мого покоління було не таким, як нині у дітей, які народилися в комп’ютерну еру і живуть з планшетами в руках. Для мене було головним – займатися тим, що мені було цікавим. І я знаходив собі заняття до душі. Крім цього, разом з хлопцями ходив у парк на танці, були і бійки, було всяке. Я вважаю, що вулиця – це теж хороша школа виховання, вона багато чому навчила в житті. І що характерно, молодь з таких маленьких міст, а також сіл набагато легше пристосовувалась до самостійного життя і влаштовувала своє майбутнє»,- вважає Олег Кужман.

Шлях у самостійне життя

За настановою батьків і за їхнього благословення Олег після закінчення школи вступив до Київського інституту народного господарства. Заклад престижний і конкурс відповідний – 18 абітурієнтів на одне місце. Обійшовши всіх, Олег Кужман став студентом.  Поселився у гуртожитку. Працював у складі будівельних загонів. «Це були цікаві роки в моєму житті. Тут формувався дух колективізму, взаємовиручки, дружби – що було дуже важливим. Це додало якостей для формування характеру, сили волі, мужності у моїй роботі над собою.

Важливий вклад для розвитку моєї особистості зробила служба в армії. Тоді було престижним, що відслужив. До таких хлопців всюди ставилися з повагою, доброзичливо. Їм надходили цікаві пропозиції для навчання і праці»,- згадує свої юні роки Олег Миколайович. Півтора роки служби у військах протиповітряної оборони були такими роками армійського життя, як і для всіх, хто служив: була і самоволка, і покарання за порушення дисципліни; з’явилися вірні друзі, до речі, з ними Олег Миколайович і досі підтримує зв’язок.

 

Старт за підтримки хороших людей

Молодий спеціаліст з дипломом про вищу освіту отримав хороший старт у трудове життя. Ним стало проходження переддипломної практики у місті Луганськ. «Керівником була людина, яка мене вразила усіма своїми якостями —  і професійними, і людськими. Я назвав його «Людина — закон» і поставив собі за мету стати саме такою неординарною людиною»,- зазначає Олег Миколайович.

 Так, з настановами батьків, з багажем знань, з певною життєвою школою, зі своїм власним світоглядом і своїми принципами Олег Кужман формувався як особистість. Далі життя піднесло йому випробування на міцність: у 24 роки працюючи в міськвиконкомі міста Дніпропетровська, йому запропонували обиратися депутатом міської ради. При чому, по округу у самому центрі міста, по якому йшли «круті опоненти». Що робити в цій ситуації? Інший би відмовився конкурувати з такими «китами». Та тільки не Олег Кужман. Роздавати гроші та гречку виборцям не його принцип, принцип був інший – йти до людей і говорити з ними очі в очі. І він, молодий чоловік, невідомий городянам, пішов по дворах і будинках. Олег Миколайович пригадує: «Прийшов, говорю людям, що буду обиратися депутатом, але нічого зараз вам не обіцяю. Як стану депутатом міськради – обов’язково вирішуватиму ваші проблеми і допомагатиму. І мене обрали». Здивувань у його опонентів було більше, ніж можливо.

Чітка позиція депутата міськради – виконання обіцяного людям, забезпечили вдруге його обрання депутатом міської ради. Що характерно – на дверях його робочого кабінету всі ці роки була незмінна вивіска «Прийом виборців – щодня». Це ще додало людської шани молодому депутату. Не помилилися у своєму виборі і жителі Солонянського району, обравши Олега Кужмана депутатом обласної ради.

 

Людина добра і життєвих принципів

 Олег Кужман — неординарна особистість. В чому його неординарність? У титанічній праці, якій він віддає більшу частину кожної доби. У силі волі і незмінній правдивості. Дорога, якою він іде, це дорога довжиною в життя. На запитання: якби повернутися у вік 16 років, як би він прожив пройдений відрізок часу, відповів: нічого б не змінив, повторив би його. За всі роки життя Олег Миколайович зумів зберегти вірність своїм принципам: чесність, порядність, добре ставлення до людей, допомагати їм, робити добро, бути щирим в усьому.

 За зовнішньою суворістю цього чоловіка криються добра душа, простота і людяність. І це наочно, коли Олег Миколайович зустрічається з людьми. Він уміє їх слухати, розуміти їхні проблеми і завжди намагається допомогти. Немов магнітом притягає довіру людей до себе. Тому і має безліч вдячних слів за свою працю.

 Він дотримується людських цінностей, серед яких головні – батьки, діти, родина. Не буває дня, щоб Олег Миколайович не зателефонував своїм батькам, бо знає, що всім своїм сьогоденням зобов’язаний їм. «Я вдячний моїм батьками за все, що вони зробили для мене в житті, за те що і сьогодні вони мене надихають і підтримують, дають слушні поради. Як істинний християнин дякую Бога, який дає мені сили і наснагу. Я хочу робити добро, допомагати людям, щоб залишити про себе в їхніх серцях добру згадку»,- говорить Олег Кужман. 

  У круговерті подій, в житті Олега Миколайовича не так багато  вільного часу, який може присвятити собі і сім’ї для відпочинку. Проте, у вихідний день (а він у нього один – неділя) може собі дозволити пограти у футбол, порибалити, відпочити з сім’єю на природі. А ще — поїхати у сільський клуб, послухати українську пісню, яку він дуже любить і отримати насолоду від виступів сільських артистів, талановитих і яскравих, які завжди з радістю зустрічають його.

  • Чи щаслива Ви людина, Олегу Миколайовичу? — запитую.
  • Думаю, що так. У моєму розумінні бути щасливим – це перш за все, бути собою, бути самодостатньою і зрілою особистістю, займатися улюбленою справою. Щастя – коли поруч рідні і дорогі тобі люди, друзі, ті хто тебе любить. А ще — любити життя і робити його кращим для інших, — такою була його відповідь.

  Олег Кужман гідно іде по життю, і дай Боже йому безперешкодну дорогу, таку, як рушник, вишитий тільки червоними нитками.

Зараз Олег Кужман іде шляхом, який змінить його професійну діяльність: це обрання народним депутатом України по 40-му виборчому округу. Таке рішення він прийняв, прагнучи займатися законотворчістю. Виходячи зі свого багатого досвіду роботи в органах влади і пов’язаними з ними реаліями сьогодення, планує створювати закони на користь громадам та держави, щоб в країні реформи відбувалися заради людей, а не заради реформ.

            Багаточислені побажання Олегу Кужману жителів Солонянського району обиратися до парламенту, де саме він буде відстоювати інтереси людей на законодавчому рівні, сприяли його остаточному рішенню – йти у народні депутати.

            Олег Кужман має власну думку про партії та кандидатів від них, які прагнуть потрапити до законодавчого органу влади. Перш за все, ці люди мають відповідати таким критеріям, як професіоналізм, компетентність, чесність, не бути пов’язаними з олігархами, і важливо – йти на вибори з багажем зроблених справ і реальним планом дій на майбутнє. Якщо ці принципи відсутні – люди не отримують те, що вони очікували від зміни влади.

            Бути депутатом – справа відповідальна, бо люди висловили свою довіру і її треба виправдати. Наш депутат Олег Миколайович Кужман, людина творення і добрих справ, саме такий. Це підтверджують солонянці.

           

Шановні виборці 40-го виборчого округу! 21 липня прийдіть на виборчі дільниці і зробіть свій правильний вибір.

 

Пам’ятайте! Обирати потрібно того, хто щось добре вже зробив для вас і вашої громади. Серед багатьох кандидатів такий єдиний. Це Олег КУЖМАН. Оберемо його своїм представником у Верховній раді!

 

Наталія Московка, керівник громадської приймальні депутата обласної ради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *