Інтервю з першим заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.М. Кужманом

 

  • Олег Миколайович, ви часто відвідуєте Кам’янське. Чим зумовлений такий інтерес до нашого міста?

         Бути у вашому місті для мене і почесно , і відповідально. Ваше місто має  неповторний характер.  Тут живуть особливі люди. У них надзвичайна сила духу.  Місто бере свій початок із козацьких поселень. Характер міста формувався разом з його мешканцями. Гартувався, як сталь.  І став надзвичайно міцним.  Кам’янське — місто металургів, хіміків, трудових династій і робітничих професій.  Недарма  символ міста – Прометей, який і сьогодні уособлює вогонь свободи. Кам’янське має надзвичайно високий інтелектуальний, освітній потенціал.

За останні три роки місто змінило своє обличчя. Воно поступово набуває обрисів  сучасного міста, комфортного для життя. Активно йде ремонт доріг, тротуарів, освітлення вулиць, оновлюється трамвайний парк, повсюдно розпочато благоустрій. У Кам’янському відновлено Палац культури ім. Горького. Облаштовано численні зони відпочинку. Міський парк – став візитівкою і гордістю кам’янчан.

Надзвичайно приємна подія сталася напередодні нового року – відкриття після капітальної реконструкції басейну ліцею №15. Це красива споруда. Сучасний басейн, який має чотири доріжки по 25 метрів. Тут облаштовано  всі необхідні допоміжні приміщення:  роздягальні, душові з теплими підлогами, медичний міні-центр, спортивні кімнати. За добу басейн можуть відвідати 350 людей. Тут будуть проводитися не лише заняття для учнів 15 ліцею, а і навколишніх освітніх закладів. А також спортивні і лікувальні уроки плавання. Така реконструкція  дозволила  замінити всі інженерні комунікації, покрівлю, чашу басейну, його оздоблення. Найголовніше – басейн відповідає сучасним стандартам. Кошторисна вартість об’єкту понад 14 млн. грн.  Кошти були виділені з обласного і  державного бюджетів.

Уже в нинішньому році відкрито оновлену залу спортивного комплексу «Прометей». Це унікальний будинок спорту, де  відбуваються цікаві змагання. Але попереду ще більше роботи. Нам потрібно закінчити соціально важливі об’єкти, розпочаті у минулому. Адже вони дуже потрібні місту і його мешканцям. Тому дитсадки, школи, заклади охорони здоров’я, спортивні центри, зони відпочинку, дороги – насамперед. До того ж ці плани підкріплено фінансуванням. У бюджеті області на 2019 рік закладено 160 мільйонів гривень на розвиток  Кам’янського.  І це неспроста. Люди, які тут мешкають не повинні відчувати себе гірше, ніж ті, хто проживає у столиці чи обласному центрі. Комфорт і зручність. І за три роки спільної роботи ми довели: можемо будувати такі соціальні об’єкти, які не бачила і столиця.

  • Що конкретного у планах на нинішній рік?

           Завершуємо будівництво дитячого садочка у Романковому. Кам’янчани добре знають, що це перший дитячий садочок за всю історію селища. Його з нетерпінням чекають родини. Це буде не звичний дитячий заклад. Він зводиться відповідно до європейських стандартів. Буде також реконструйовано дитсадок №23 «Дзвіночок» і дитсадок №27 «Орлятко». У місті гостро стоїть проблема водозабезпечення і якості питної води. Тому в Романково продовжуємо реконструкцію систем водопостачання. Для нас надзвичайно важливо  працювати якісно і ритмічно. Тому ніяких «довгобудів».

  • Чи вистачить у бюджеті коштів на все заплановане?

          Знаєте, маємо у нинішньому році три мільярда гривень на розвиток області. Такої суми у нас ще не було. Все це – результат реформаторського курсу Президента України Петра Порошенка, коли в результаті децентралізації кошти надходять громадам. Об’єкти – важливі. Наприклад, амбулаторія сімейної медицини, яка буде зведена знову — таки у селищі Романковому. Бо має розвиватися не лише центральна частина міста, а й інші райони. Прагну, щоб Кам’янське – було містом без околиць.  

  • Тобто, багато мешканців уже в нинішньому році відчують зміни на краще?

        Ми розпочнемо ремонт покрівель, цього вимагає і стан будинків, і численні звернення містян.  Для цього закладено в бюджеті області 49 мільйонів гривень.

        Завжди відстоював і буду відстоювати інтереси мешканців Кам’янського.  Місто має стати сучасним і комфортним.  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *