Теплим вечором, свіжим повітрям після літнього дощика  та  неповторним  ароматом духм’яних трав і польових квітів, зустрічала левадва біля ставка жителів сіл  Оріхове та Звонецького хутора. Чистим, як купальська вода, лився спів жіночого вокального  колетиву села Оріхове «Співаночка».

 

Тут розпочиналося свято Івана Кулала. Дівчата у віночках з польових квітів водили танки, «Співаночка» радувала всіх гарними народними піснями, ВІА «Візит» Микільського-на-Дніпрі СБК вітало естрадними піснями, веселилися усі: від малого до старого.

            Із захопленням спостерігали повітряне шоу парашутистів з Оріхівського спортивного клубу. Різнокольорові купола з державними прапорами парили у вечірньому небі, демонструючи різні візерунки. Особливо це сподобалася дітлахам, які не могли стримати свої радісні емоції.

            По всій площі смажилися, варилися різні наїдки. Усіх бажаючих частували радо із з гумором Петро Удовиця – курячим м’ясом на барбекю; Віра Кубрак – шурпою, Наталія Мудренко – юшкою. Торгівельні точки забезпечували напоями, випічкою на всі смаки.

            У веселощах швидко плиинув час, вже і звечоріло, тож прийшла пора запалювати вогнище. І воно спалахнуло веселим яскравим полум’ям. За традицією хлопці та дівчата переплигували через нього. Долучилися і інші бажаючі.

            Організатори саята  — ФГ «ІнДафі», зокрема Ігор Гура, який є депутатом  Солонянської районної ради від місцевої громади, подбали, щоб  свято було гарним і веселим. Долучилися до  його підготовки і фермерські господарства  «Істок», Євген Лях та «Хлібороб» Павло Дем’янов. За словами Ігоря Гури, святкування проводять вдруге, і це тепер традиція.

            Жителі сіл Оріхове та Звонецький Хутір щиро дякують Ігорю Федоровичу і Федору Євгеновичу Гурам за всі свята,  що  вони організовують для них.

            Отже, зберігати добрі традиції свого народу – це велика і потрібна справа у нашому житті.

Наталія Московка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *