«Не займатися політикою, а вдосконалювати менеджмент, не створювати нові маленькі громади, а йти по шляху приєднання малих територій до створених спроможних об’єднаних громад, мінімізуючи ризики неспроможності, аналізувати, прогнозувати та грамотно розподіляти кошти з самого початку нового 2018 року — це запорука успіху, розвитку та визнання довіри  людей…»  Саме з цієї промови, 4 січня, розпочав робочу зустріч  з керівниками об’єднаних територіальних громад перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олег КУЖМАН. Захід відбувся у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Починати 2018 рік, як і кожен рік, потрібно з підведення підсумків минулого року, «розбору польотів», тобто аналізу помилок,  досягнень, та розробки стратегічних планів. Так, друзі, є помилки. За данними Дніпропетровської ОДА, Олег Миколайович КУЖМАН відмітив саму головну – це те, що до Державного бюджету повернено приблизно 14,5 млн.грн. державної субвенції, яка надавалася спроможним громадам для реалізації проектів розвитку інфраструктури. Кошти не маленькі. Я б так сказав: «Величезні.». І причини тому абсолютно різні. І зміна законодавства у будівельній сфері, що потягло дезорієнтацію звичайного руху перерахунків та експертиз проектів. І недостатність досвіду учасників, бажаючих підрядників (будівельних організацій), виконавців. І недостатність досвіду кадрів, та взагалі, на сьогодні в селах є проблема з кадрами. Причин багато… Але, шановні, як кажуть мудрі люди: «Хто не робить помилок-той не працює!». А працювали усі. При чому, команда губернатора області і особисто Олег Миколайович, допомогали на всіх рівнях виконанню цієї справи. Тож і потрібно включитися з початком року в роботу, проаналізувати і отриманий досвід використати, щоб звести всі відомі ризики до мінімуму.

Загальна сума Державних коштів, виділених громадам на розвиток інфраструктури, складає у Дніпропетровській області 135 млн. 17 тис.грн. Тож програму реалізації виконано на 87,04%, а це показовий результат. І якщо з початку 2017 року було 34 об’єднані громади, то на початок 2018-го їх, за даними http://decentralization.gov.ua/gromada,  вже 57.

Дніпропетровщина займає лідируючу позицію в процесі децентралізації. Наглядно реформи все ж не стоять на місці, а рухаються дуже стрімко. І це явно відчувають люди. Особливо жителі сільських територій. Будуються опорні школи, ремонтуються водоводи, вулиці стають світлішими, школи та дитячі садочки теплішими, більш затишними. Життя оживає… І щоб там не казали «добродії колишньої влади» та політичні діячі, мудрість професійних державних посадовців команди губернатора Дніпропетровщини, представником якого був на цих зборах Олег КУЖМАН, полягає в тому, що там де політика, толку мало, а там, де професійні менеджери, яким доручено нелегку справу — керувати і розвивати довірені народом території, є розвиток і є позитивна динаміка.

В цей день Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, керівником якого є поважна людина, справжній професіонал Олена Анатоліївна Тертишна, презентував головам ОТГ свій план роботи на 2018 рік.

На 2018 рік заплановано 162 заходи за участю майже 5 000 осіб, які будуть проведені Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Найбільше заходів буде проведено у квітні та жовтні 2018 року. І це не випадково — саме квітень та жовтень стануть місяцями перших виборів в ОТГ.

Заходи Центру розвитку місцевого самоврядування будуть проведені за сімома пріоритетними напрямами:
— сприяння органам місцевого самоврядування (ОМС) в питаннях розробки обґрунтованої політики;
— покращення діалогу з населенням щодо впровадження реформ;
— розвиток інституційної спроможності установ на обласному і місцевому рівнях з питань координації процесу децентралізації;
— зміцнення потенціалу ОМС з питань управління фінансами;
— створення механізмів координації для проведення реформи;
— посилення спроможності ОМС у сфері проектного менеджменту;
— створення передумов для якісного виконання ОМС своїх завдань та повноважень, що виникають в процесі впровадження децентралізаційної реформи.

Серед навчальних заходів заплановано як одноденні семінари-тренінги, так і дводенні, а також навчальні тури в інші регіони для вивчення кращих практик роботи громад.

Також щоквартально організовуватимуться загальнорегіональні форуми ОМС: «Моя SMART-громада», «Ярмарок добросусідства», «3Д — децентралізація-Дніпропетровщина -досвід».

А ще у 2018 році Дніпропетровщина буде зустрічати старост громад із усіх регіонів. Відбудеться це під час Національного конгресу старост у травні. Ініціатором Конгресу виступає Дніпропетровський ЦРМС.

І на кінець презентації не обійшлося без святкової «Щедрівки», яка порадувала усіх присутніх, а передані знання в цей день скріпилися гуртовим фото, приємними знайомствами та келихами шампанського.

У великих людей плани завжди великі, і відповідальність теж. Довіра Уряду керівникам області залежить напряму від виконання заявлених обов’язків та гарантій. А їх репутація залежить від виконавців на містах, тобто керівників районів та громад. Тим більш, коли на кону стоять державні фінанси, які залучаються до області. Тож маємо досвід, маємо підтримку керівництва та Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, маємо довіру, маємо фінанси. Аналізуємо та працюємо на розвиток, бо ми того варті!

Михайло ЧУМАК, консультант-помічник депутата Дніпропетровської обласної ради Кужмана О.М.,
керівник  медіа-проекту «ЛЮБИЙ КРАЙ»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *