Вже не один рік в Україні проводиться дитячо­юнацька військово­патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Ця гра дуже актуальна в наш нелегкий час, бо вона виховує справжніх нащадків козаків­патріотів: відважних, мужніх, сильних, спритних, сміливих, допитливих, творчих, вправних юнаків та дівчат.

Нещодавно відбувся обласний етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). Представляти Солонянський район випала честь переможцям районної гри, учням Олександропольського НВК.

 

Ось і настав цей очікуваний день. Юні джури Дніпропетровщини  пройшли патріотичним маршем до площі між будівлями Дніпропетровської обласної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради, де й відбулося урочисте відкриття ІІ (обласного) етапу гри. Учасники заходу відвідали музеї міста Дніпро: музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», діораму «Битва за Дніпро»  та поїхали на територію комунального закладу «Дитячий оздоровчий центр  соціально — реабілітаційного санаторного типу «Перлина Придніпров’я»», де і тривала гра. 29 роїв з районів та міст Дніпропетровщини брали участь у цьому році у грі. 

Розпочалася насичена програма гри облаштуванням біваків (таборів), а далі напружений, розписаний по хвилинах графік. Ранкова руханка, козацьке коло, сніданки, обіди та вечері в їдальні, цікаві майстер-класи, перегляд відеофільму, фотощоденник гри, розважальні програми  — все згуртовувало  нащадків козаків з різних куточків Дніпропетровської області. Але самим головним було гідно показати свій рій у різних змаганнях. Наші юнаки та дівчата долали перешкоди і надавали першу долікарську допомогу («Рятівник») у змаганні «Крос-похід» (командна смуга перешкод) (11 місце), демонстрували вміння ходити строєм, виконуючи козацькі команди та пісні, творче завдання (20 місце), показували влучність у змаганні «Стрільба  з пневматичної зброї»  та вправність у складанні та розбиранні  АК-74 (26 місце), демонстрували  вміння дотримуватися чистоти, порядку та загальних правил проживання у таборі (13 місце), видовищними і цікавими були силові змагання з фізичної підготовки «Перетягування линви»    (2 місце), представляли свій рій у творчо-мистецькому конкурсі «Ватра» (20 місце) та танцювальному флешмобі за українськими і козацькими мотивами ( 10 з 15 балів), звітували про пророблені добрі справи (17 місце), відповідали на питання з історії України, українського козацтва в інтелектуальному конкурсі «Відун» (15 місце), продавали створені своїми руками сувеніри у конкурсі «Український Ярмарок», у конкурсі «Козацька кухня» частували всіх смачним пловом, який допомогла приготувати медсестра Кислична Ірина Іванівна. Багато перешкод довелося подолати юним джурам – фізичних та моральних. Це і особливості перебування в таборі, де необхідно було створити безпечний нічліг, а головне, – збереження прапора,  це і дощова злива, це і  участь у змаганні «Неповне розбирання та складання АК-74». Але, незважаючи на те,що наша команда вперше приймала участь у змаганнях такого рівня,  рій «Лугівська Січ» посів 19 місце серед 29 шкіл, досяг гарного результату.

Повернулися додому юні джури трішки стомлені, але веселі, задоволені і з купою вражень, бо за ці п’ять діб вони знайшли не тільки нових друзів, а й здобули добрий, сильний досвід і яскраві спогади на все життя. Ми пишаємося нашими учнями:  Каширською Анною, Головченко Яною, Бондаренко Миколою, Зиковим Олександром, Копчою Олександром, Стояном Олександром, Кліценко Василем, Мовчаном Віталієм, і бажаємо їм подальших успіхів.

Дуже вдячні тим людям, які доклали зусиль та надали матеріальну допомогу, щоб організувати цю поїздку, а саме: керівнику відділу освіти Дармостуку А.М. директору ЦДЮТ Хрипко Л.В. та методисту ЦДЮТ Козловій Н.В, директору Олександропільського НВК Захарченку В.І. всій батьківській громаді школи на чолі з головою батьківського комітету Чергінець Н.В.

Дуже приємно, що в наш нелегкий час є такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим.

Лілія Дегтярьова, Солонянський район

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *