Сучасні, якісні дороги, пішоходні тротуари, освітлені вулиці і дворові території, осучаснені заклади соціальної сфери – одна зі складових комфортного життя мешканців будь-якого населеного пункту. Створення таких умов для людей – завдання влади всіх рівнів. За попередні три роки на Дніпропетровщині виконано вагомий обсяг таких робіт і дана тенденція продовжується і у поточному році. Розвиток соціальної інфраструктури територій області координує перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олег КУЖМАН.   

Однією з проблемних територій області є Заводський район міста Кам’янське, в якому розташовані житлові масиви приватного сектору Романкове, Черемушки, де приватні садиби сусідствують з старими «хрущовками». Розбиті дороги, відсутність вуличного освітлення, застарілі медичні, освітянські заклади, відкриті каналізаційні люки тощо – такий вигляд має ця територія міста.

Під час робочої зустрічі Олега КУЖМАНА та міського голови Андрія Білоусова визначено пріоритети та першочергові роботи на 2018 рік.

Разом з коштами міського бюджету планується залучити кошти обласного бюджету в рамках реалізації проектів соціального розвитку Дніпропетровщини. Зокрема це:

ДОРОГИ: проведення поточного ремонту дорожнього покриття по вулицях Романківській, Криворізькій, Макіївській, Тритузній, Алчевській, пров. І-му Алчевському,  Виборзькій, Степовій, шляхопроводі по вул.Молдавській (Романкове) та вул.Гоголєва, пр.Стуса (Черемушки) (орієнтовна вартість робіт 6,2млн.грн.); капремонт ділянки дороги по вул.Ціолковського, вул.Слісаренка до вул.Гайдамацької (Романкове) (орієнтовна вартість робіт 9 млн.грн). Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Прикордонній (район с.Романкове) (вартість робіт близько 5 млн.грн). В подальшому заплановано виготовити проект  капітального ремонту огорожі шляхопроводу по вул.Молдавській(Романкове) (загальна вартість-65,2 тис.грн).

ЗОВНІШНЄ ОСВІТЛЕННЯ: відновлення електромереж зовнішнього освітлення планується з встановлення 700 світильників – 24,5км, (орієнтовна вартість робіт 2,8млн.грн). Тож заплановано виконати поточний ремонт електричних мереж на вулицях  Вишнева, Декабристів, Керченська, Межова та Санаторна (Романкове) (оріентований обсяг фінансування-335,6 тис.грн) та відновити електромережі зовнішнього освітлення на внутрішньодворових територіях житлових будинків № 2-16 по вул.Глаголєва, № 1-14 по вул.Кіма, № 21-25 по вул.Костромській, № 4-16 по вул.Ніжинський, № 2-8 по вул.Ніколенка, № 2-12, 16, 18А по вул.С.Слісаренка, № 2-34, 4А, 8А, 14А, 20, 22 по вул.Михайла Грушевського, №37, 41,45 по вул.Звенигородській, та №9, 22/2 по вул.Каштанів та біля СЗОШ №18 (Черемушки)(загальний обсяг фінансування-364,0 тис.грн).

БУДИНКИ ТА СПОРУДИ: на даний час виконуються роботи з реконструкції адмінистративної будівлі за адресою: пр.Василя Стуса 10/12 в (Черемушки) на які з міського бюджету виділено 1.2 млн.грн. З державного бюджету очікується 10.2 млн.грн.

БЛАГОУСТРІЙ:  заплановано виконати обрізку дерев на прибудинкових територіях та дерев, які розташовано вздовж пров.Гайдамацького(Черемушки). Орієнтовна вартість-480,0 тис.грн.

Укладено договір на виконання інженерного забезпечення спостережень та постійного контролю за становищем зсувонебезпечних територій, будинків, споруд та режимом підземних вод у районі Шамишиної балки (загальний обсяг фінансування-195,7 тис.грн); На виконання обстеження будівельних конструкцій відселених житлових будинків у районі Шамишиної балки заплановано фінансування-38,0 тис.грн.

Заплановано вивчення питання для проведення протизсувних заходів у Шамишиній балці м.Кам’янське. Інженерний захист від небезпечних геологічних процесів житлової забудови у районі Шамишиної балки. Це питання потребує більш конкретного аналізу проектів вирішення проблеми та розробки подальших стратегічних планів у їх вирішенні.

ВОДОПОСТАЧАННЯ:  внесення до плану виконання реконструкцію системи водопостачання селища Романкове (ІІ,ІІІ,ІV черги). Другою чергою передбачено: прокладання водопроводу від залізничного пепеїзду по вул.Залізняка вздовж вул.Залізняка до вул.Таманської протяжністю 650м. Третьою чергою передбачено прокладання водопроводу вздовж вул.Залізняка від перехрестя вул.Таманської та вул.Залізняка до вул.Окружної протяжністю 600 м. Необхідний обсяг фінансування близько 3,5 млн.грн. На теперішній час замовником робіт (департамент ЖКГ облдержадміністрації) здійснюється перерахунок проектно-кошторисної документації.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА:  розробка проекту на реконструкцію вхідних вузлів житлових будинків для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення за адресами: вул. Сергія Слісаренка, буд.16 кв.3 (загальний обсяг фінансування-34,8 тис.грн) та вул.Звенигородська буд.33 кв.23 (загальний обсяг фінансування-13,2 тис.грн), на будівництво пандусу за цією адресою передбачено кошти в сумі 101,8 тис.грн (Черемушки).

ОСВІТА: покращення матеріально-технічної бази закладів освіти для 2-х навчальних закладів — СЗШ №27 та СЗШ №28 в сел.Романково, для 12 навчальних закладів в районі Черемушки, проведення ремонтів в навчальних закладах Черемушки, а саме: поточного ремонту системи опалення в СЗШ №12, поточного ремонту покрівлі в СЗШ №22, поточного ремонту приміщень в ДНЗ №40 «Вогник», капремонту покрівлі в ЗСШ№24 ім.А.С.Макаренка,  капремонту будівлі з заміною вікон на металопластикові в ДНЗ№18 «Оленка».

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я: розробка проекту будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 КНП КМР та ЦПМСД №3» за адресою: вул.Залізняка, 1, (район сел.Романкове);  реконструкція системи електропостачання струмоприймачів І категорії з надійності електропостачання в приміщенях оперблоку,  інтенсивної терапії та приймальному відділенні Дніпродзержинської міської лікарні №7 (район Чепемушки); придбання сканера ультразвукового діагностичного Sono AceR7, кардіо з датчиком; реконструкція будівлі АЗПСМ №6,7 (район Черемушки), ЦПМСД №3.

ДОЗВІЛЛЯ: виконати  поточний ремонт скверу у сел.Романкове, передбачені бюджетні асигнування у сумі 700,0 тис.грн. Також вивчається питання побудови скверів, дитячих та спортивних майданчиків між густонаселеними «хрущівками».

Тож бачимо чіткий професійний підхід,  аналітичний, економічний  менеджмент обласного керівника Олега КУЖМАНА, а це, в першу  чергу, налагодження інфраструктури, що є артерією в життєвому організмі району міста та підґрунтям для створення сприятливих умов для внутрішнього переміщення транспорту та пасажирів,  підвищення безпеки та комфортних умов для розвитку громади.

«Саме головне, це можливість просто вчасно доїхати на роботу мешканцям, у школу школярам, до  пенсійного фонду або у торгівельну мережу простим пенсіонерам…», — сказав Олег КУЖМАН.

Олег КУЖМАН взяв на особистий контроль дане питання та всебічно сприятиме його вирішенню. В це мають вірити жителі, бо слово Олега Миколайовича ніколи не розходиться з ділом. Таке його професійне кредо, і в цьому переконалися мешканці Солонянського району, в якому за два попередні роки відбулося чимало позитивних змін у соціальному розвитку громад. Тож  ретельно слідкуємо разом, шановні читачі за змінами.

Наталія МОСКОВКА та
Михайло ЧУМАК, помічник-консультант
депутата Дніпропетровської облради
КУЖМАНА О.М.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *