Дороги не даремно називають артеріями життя. Вони – складова інфраструктури кожної адміністративно-територіальної одиниці, будь-то місто чи село. Особливе значення якісні дороги мають у сільській місцевості, де села віддалені одне від одного, від районного та обласного центрів. Саме вони забезпечують належний підвіз автобусами учнів до шкіл, доставку продуктів харчування з обласних центрів, важливо, щоб вчасно прибула швидка медична допомога, інші служби, що забезпечують безпеку життя людей.

            Час будівництва доріг уходить в історію минулого століття, і упродовж 30-40 років вони капітально не ремонтувалися. Місцеві бюджети були спроможні фінансувати незначні «ямкові» ремонти. Тому в останнє десятиліття ці шляхи втратили здатність забезпечувати населенню комфортні умови життя. Такий стан викликає обґрунтоване обурення людей. Але власними коштами сільські та селищні ради не спроможні здійснювати проекти з таких глобальних і коштовних робіт, як капітальний ремонт автошляхів. Тут потрібне додаткове фінансування з бюджетів вищих рівнів. І допомога громадам прийшла з приходом в обласну державну адміністрацію губернатора Валентина РЕЗНІЧЕНКА та його першого заступника Олега КУЖМАНА. Була сформована дієва команда з числа професіоналів, відповідальних та досвідчених людей.

«Ми усвідомлюємо, що село потребує уваги та конкретної допомоги від обласної влади, і прагнули покращити якість життя сільських мешканців, щоб воно було не гірше за містян. Ремонт доріг став у числі перших в загальній програмі оновлення інфраструктури області за рахунок коштів з обласного бюджету та залучення субвенції з державного бюджету. Для цього доведеться зробити дуже багато, і ті проблеми, що накопичувалися роками, не можна вирішити за рік-два, потрібен час і немалі фінанси. І ми над цим працюємо», — говорить перший заступник голови ДніпроОДА Олег КУЖМАН.

            Сказане Олегом Миколайовичем підтверджується конкретним фактом: за два попередні роки на території області капітально відремонтовано, якісно, 700 км автошляхів. Як приклад, тільки у Солонянському районі 22 дороги отримали «друге життя».

            Ремонтні роботи на дорогах активно проводяться і у поточному році.

            «Ремонт доріг на території області – одне з першочергових завдань команди губернатора нашої області Валентина Михайловича РЕЗНІЧЕНКА. На оновлення автошляхів з дотриманням сучасних стандартів націлює і Президент України Петро Олексійович ПОРОШЕНКО. Ми розуміємо, що із якісними дорогами відроджується інфраструктура сіл і міст Дніпропетровської області. Тому капітальний ремонт доріг завжди буде у пріоритетах нашої діяльності. Кожного року із залученням коштів обласного бюджету ремонтується близько півтори сотні комунальних доріг. З початку цього року їх вже оновилося 110. Гарантія на відремонтовані автошляхи – п’ять років», — зазначає перший заступник голови ДніпроОДА Олег КУЖМАН.

            Отже, оновлених доріг з кожним роком стає більше. Як говорять мешканці сіл – вони вже і не сподівалися, що влада зверне увагу на головну сільську проблему – розбиті шляхи та допоможе їх відремонтувати. Є приклади, коли люди самотужки засипали ями шлаком, але такий «ремонт» був тимчасовий, до перших опадів, а потім знову з’являлася «гуцалка», і з нею людські обурення та згадки «не злим-тихим словом».

            Останнім часом погляди людей змінюються, бо повірили на слово команді губернатора і, зокрема, першому заступнику голови ОДА Олегу КУЖМАНУ, який за посадою координує цю роботу.

            Тож, сьогодні вже можна зробити перші підсумки трьохрічної роботи команди Валентина РЕЗНІЧЕНКА, зокрема на територіях:

            Солонянський район: В районі вже відремонтовано 29 доріг на територіях ОТГ та сільських рад. Нещодавно капітальний ремонт дороги виконаний на проблемній ділянці вулиці Сорокіна в селі Широке.

«Дорога, яка проходить по вулиці Сорокіна — це дорога обласного значення, вона виходить на Нікопольську трасу, а також з’єднує наші села – Широке і Малозахарине. Від старої, розбитої траси не залишилося й сліду. Тепер маємо високоякісне покриття довжиною у 1000 метрів і шириною 6 метрів. Усі роботи – ПКД і ремонт виконані за кошти обласного бюджету. Наша громада завдячує за таку дорогу Олегу Миколайовичу КУЖМАНУ, бажаємо йому ще багато добрих справ зробити для селян, і обов’язково хай будуть міцне здоров’я, багато енергії, і вдячність від людей», — сказав староста Широчанського округу Володимир ОБЕРЕМОК.

            На сьогодні ведуться роботи на автошляху Іверське-Малокалинівка-Осипенко довжиною майже 10 км. Ця дорога з’єднує три населені пункти, один з яких – центр громади Іверське.

           «Нарешті здійсниться багаторічна мрія жителів сіл та плани нашої сільської ради щодо ремонту доріг. Автошлях Іверське-Малокалинівка-Осипенко побудували ще за колгоспних часів, коли об’єднали два господарства в одне. Відтоді капремонту вона не бачила. Оновиться автошлях завдяки нашому обласному депутату, першому заступнику голови ОДА Олегу Миколайовичу КУЖМАНУ. Під час його перебування в нашій громаді, наприкінці 2016 року, ми показали йому в якому стані знаходиться ця дорога – суцільні ями. А з цих сіл новим шкільним автобусом підвозять учнів до школи. І Олег Миколайович пообіцяв, що автошлях відремонтують. Так і сталося, я навіть не сумнівався, бо Олег Миколайович якщо обіцяє, то робить. За 15 років на посаді сільського голови я і сільська рада вперше відчули конкретну допомогу від обласної влади і свого депутата. Тому від себе і від нашої громади дякуємо Олегу Миколайовичу за увагу до села і допомогу у вирішенні його проблем», — сказав Іверський сільський голова Сергій МОСКОВЧЕНКО.

            Криничанський район: Одинадцять капітально відремонтованих доріг коштом обласного бюджету з’явилося у сільських громадах. Закінчуються роботи на вулиці Центральній в селі Затишне.

«На сьогодні маємо чудову, європейського рівня вулицю з якісним асфальтним покриттям. Тепер ми маємо можливість з комфортом добиратись  до адміністративного центру селища та залізничної станції Божедарівки. Висловлюємо щиру подяку Олегу Миколайовичу КУЖМАНУ за його небайдужість та розуміння проблем жителів віддалених селищ та сіл, і дотримання свого слова. Бажаємо Олегу Миколайовичу  міцного здоров’я, наснаги у роботі на благо держави, області та територіальних громад», — сказали мешканці вулиці Кошового селища Божедарівка.

            Томаківський район: На території району поступово з’являються автошляхи з оновленим покриттям Жителі вулиць населених пунктів Томаківка, Кисличувата, Чумаки, Топила, на яких вже виконано капітальний ремонт, відзначають їх високу якість і комфортність, на що чекали десятиліттями.

            Голова районної державної адміністрації  Валерій ХВЕДЧУК зазначає: «Кожен з нас розуміє, як непросто у теперішній важкий для країни час віднайти та викроїти із бюджету кошти на ремонт доріг, закладів соціальної сфери.  Але все, що  заплановано за кошти з обласного бюджету,  виконується.  Раніше на поточні ремонти доріг місцевого значення кошти не виділялись, тому їх ремонтували тільки за рахунок державних, виділених на експлуатаційне утримання. А це були мізерні кошти, яких навіть не вистачало на ямковий ремонт.

Хочеться подякувати керівництву обласної державної адміністрації за  те, що  в них слова не розходяться з ділом, за те, що приймають і втілюють у життя рішення, які спрямовані на задоволення реальних потреб жителів району». 

             м.Кам’янське:  Капітально відремонтували вулиці Ціолковського і Лікарняну.

Дорога по вулиці Ціолковського була практично повністю зруйнована і давно вимагала капітального ремонту. Виконано ремонт зливової каналізації, заміна всіх бордюрів, укладка двох шарів асфальтобетону, а також нанесення розмітки.

Роботи виконані за кошти обласного бюджету. Відремонтовано близько 1 кілометра дороги на відрізку від вулиці Гайдамацької до вулиці Глаголєва.

Такий же ремонт дороги було виконано в цьому році за кошти обласного бюджету по вулиці Лікарняної. По ній часто їздять автомобілі швидкої допомоги. Всього в місті оновили за підтримки облдержадміністрації шість доріг.

             м.Марганець:

За останні три роки за рахунок коштів обласного бюджету та за підтримки голови Дніпропетровськоі обдержадміністраціі Валентина РЕЗНІЧЕНКА і його першого заступника Олега КУЖМАНА в місті Марганці було проведено капітальний ремонт доріг на вулицях Єдності, Будівельна, Ванцетті, Гідності, Торгівельна, Долгова. Всі вказані дороги не ремонтувались жодного разу з часів незалежнлсті нашоі держави. Крім того, виконано поточний ремонт доріг по вулицям Садова, Киівська, Майська ( Сєрова), Малинова (Чапаєва).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *