У Томаківці зводять сучасну амбулаторію, яка обслуговуватиме понад 6 тисяч мешканців.

У різних куточках Дніпропетровщини одна за однією відкриваються сучасні амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Їх зводять «з нуля». У розпалі – будівництво такого закладу в Томаківці. Там обслуговуватимуться понад 6 тисяч мешканців райцентру і навколишніх сіл.

«Загалом у регіоні буде 18 медзакладів сучасного формату. Це абсолютно нові послуги у наданні первинної меддопомоги в сільській місцевості. Всі амбулаторії енергоефективні, комфортні, оснащені необхідним обладнанням. Такий заклад невдовзі порадує і мешканців Томаківського району», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

Томаківська амбулаторія ніколи не мала власної будівлі. Нині медикам доводиться тулитися у тісному приміщенні центральної районної лікарні. Це незручно і пацієнтам. Та проблема ця вже майже вирішена.

«У нас дуже маленька дитяча консультація. Там постійно черги, знервовані люди, – поділилася місцева жителька Віта Мєснікова. – Особливо небезпечно водити туди дитину взимку через спалахи різних інфекцій. І належна вентиляція відсутня, і холодно. Іноді не хочеться навіть й роздягати малюка».

Нова амбулаторія, яку зводять просто в центрі селища, буде теплою й комфортною. Вже на фініші зовнішні роботи. Майже готова покрівля. Зараз будівельники завершують утеплення стін, цоколя та стелі.

Говорить  головний лікар Томаківського центру первинної медико-санітарної допомоги  Ніна Старостенко: «Матимемо амбулаторію XXI-го століття. Будівлю зводять за новітніми енергозберігаючими стандартами. Ми вдячні області за те, що нас почули, що нас розуміють і підтримують. Особисто хочу подякувати першому заступнику голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олегу Кужману за те, що він допоміг нам реалізувати мрію томаківців. І зовні, і всередині заклад відповідатиме всім сучасним нормативам. Будуть гарні просторі кабінети із новим обладнанням. Тут прийматимуть три сімейні лікарі. Разом із медсестрами вони обслуговуватимуть мешканців Томаківки і шести навколишніх сіл.  Амбулаторія надаватиме весь спектр медпослуг, передбачених для первинної ланки. Це й лабораторні дослідження, і ЕКГ. Вузькопрофільні фахівці обласних лікарень надаватимуть консультації за допомогою телемедицини».

«Наша сім’я вже уклала декларацію із сімейним лікарем. Чекаємо на відкриття нової амбулаторії, щоб прийти на прийом. Тут буде значно комфортніше. І меддопомогу отримуватимемо на більш високому рівні», – сказала жителька Томаківки Марина Лизун.

На Дніпропетровщині запрацювали вже чотири сучасні амбулаторії загальної практики сімейної.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *