Із 1 липня 2018 року Пенсійним фондом України проведено перерахунок пенсій окремим категоріям громадян.

 Статтею 7 закону України “Про державний бюджет України на 2018 рік” визначено розміри прожиткового мінімуму як для основних соціальних і демографічних груп населення, так і в розрахунку на одну особу на місяць.

Із 1 липня поточного року розмір прожиткового мінімуму змінюється, що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначають виходячи з прожиткового мінімуму.

У зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня  збільшено розмір мінімальної пенсійної виплати з 1373 до 1435 грн.

Зокрема, підвищення стосуватиметься тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного страхового стажу (чоловіки -35 років, жінки-30 років, а для осіб, яким пенсію було призначено до 01.10.2011 року, 25 і 20 років страхового стажу відповідно), і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановленого законодавством, окрім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435,00грн.

 Варто нагадати, що пенсіонерам з інвалідністю та пенсіонерам, страховий стаж яких становить у чоловіків-35 років, у жінок-30 років(для осіб, яким пенсію було призначено до 01.10.2011 року, 25 і 20 років відповідно), мінімальну пенсію з 1 жовтня 2017 року встановлено в розмірі 1452.00 грн, тому цей перерахунок їх не стосуватиметься.

Також підвищиться пенсія донорів. Статтею 13 закону України “Про донорство крові та її компонентів” передбачено, що почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу на місяць. Отже, зважаючи на те, що розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць збільшується з 1700 до 1777 грн., відповідно збільшено розмір надбавки донорам із 170 до 177.70 грн.

Зріс  також максимальний розмір пенсії, бо він також залежить від розміру прожиткового мінімуму. Законодавством визначено, що максимальний розмір  пенсії з урахуванням надбавок, підвищень додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Відповідно, максимальний розмір пенсії збільшиться з 13730,00 грн. до 14350,00 грн.

       

Ольга Федосова, начальник Солонянського відділу обслуговування громадян (сервісний центр)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *