З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів отриманих у 2017 році. У громадян виникає немало питань з цього приводу. Редакція газети запросила надати роз’яснення заступника начальника Солонянського відділу Дніпропетровської ОДПІ Людмилу Бик.

(Початок)

Перше питання

Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню та якими способами і у який термін можна подати декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідно до пункту 2 статті 179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) громадянин зобов’язаний подати у 2018 році податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація), якщо протягом звітного 2017 року, зокрема, отримував:

¨ доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

¨ іноземні доходи;

¨ дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

¨ дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

¨ дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини).

Також фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов’язані подати річну Декларацію про доходи за 2017 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну Декларацію з цього податку.

Податкова декларація подається за вибором платника ПДФО в один із таких способів:

► особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

► надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

► засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Декларацію можна подати в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу ДФС: «Електронний кабінет платника податків» за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *