На полях області активно йде жнивна компанія. Збирають ріпак, ячмінь, горох, овес і головну хлібну культуру – озиму пшеницю. Хлібороби використовують кожну погожу годину. Поспішають, щоб не нашкодили опади або інші примхи природи.

            Після штормової погоди, а це були буревії з дощем, на полях Криничанського району побував начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький. Разом із начальником відділу АПР райдержадміністрації та головою РК профспілки Віктором Стрельцовим, обласний керівник  побував у ФГ «Алігатор», де зустрілися з  його головою Олександром Дорошенком. Фахівці побували на полі озимої пшениці, де комбайни поспішали зібрати хліб  після тривалих дощів.

            «В цілому справи йдуть добре. Але надзвичайні погодні умови на 5-7 відсотків зменшили врожай на цьому полі», — поділився своєю думкою Олександр Дорошенко.

            Господар запросив начальника відділу АПР ОДА Вадима Удовицького оглянути стан посівів кукурудзи з насіння від компанії «Євраліс Селіне». Тут вже сформовані початки, які наповнюються добірним зерном, і є види на гарний врожай. Як зазначає Вадим Удовицький, ФГ «Алігатор» очолює молодий аграрій Олександр Дорошенко, перспективний,  який прагне нарощувати виробництво зерна, і бажає йому успішного завершення сільськогосподарського року, прибутків господарству і гідної зарплати працівникам.

***

            У Солонянському районі традиційно першими починають збирання ранніх зернових культур у ТОВ «Агрополімердеталь». І цього року, вже 18 червня, комбайни вийшли на поля. За словами керівника підприємства Ольги Іванченко (на фото) сильні дощі, що пройшли в останні дні червня, зменшили рівень клейковини у зерні, а весняна посуха дещо негативно вплинула на урожайність пшениці. На день відвідування господарства, з цього поля збирали 45 ц/га, хоча планували більше.. Досвідчені комбайнери Олександр Кирпанов та Сергій Чорновол потужними сучасними комбайнами Case 9230 та Case  9240 успішно справляються із завданням  і його перевиконують, а тому у передовиках.

            «Варто зазначити, що у ТОВ «Агрополімердеталь» використовують найсучасніші технології вирощування культур, новітню техніку, високопродуктивне насіння вітчизняної та зарубіжної селекції. Сьогодні тут, на цьому полі, зразу після комбайна іде ґрунтообробна техніка, закривається волога, що є важливою ланкою у всьому комплексі робіт», — сказав під час відвідування підприємства начальник управління АПР райдержадміністрації Олександр Латиш.

 

***

Агропідприємство ТОВ «Перше Травня» успішно завершувало збирання озимої пшениці в день, коли у господарстві побував начальник управління агропромислового розвитку ОДА Вадим Удовицький. Разом із головним інженером Олексієм Лобирєвим спостерігали як вправно справляються з косовицею комбайни New Hоldland. За словами спеціаліста, у господарстві віддають перевагу саме цій техніці. «За час роботи, з дев’ятої до дев’ятнадцятої години, чотири комбайни убирають 250 гектарів, — ділиться інформацією Олексій Лобирєв — ще у нас працюють комбайни  John Deer і Дон, тому жнива вже закінчуємо».

            Вадим Удовицький цікавився і умовами роботи механізаторів. До його розмови з головним інженером долучився голова профкому Олександр Степанов. Отже, у їдальні агропідприємства готують механізаторам обіди і вечерю доставляють безпосередньо до місця роботи – у степ. Здавен так робиться, та й їда на свіжому повітрі здоровійша. Такої традиції дотримуються і у ТОВ «Перше Травня». Механізатори запросили пообідати з ними і обласного керівника. «Смачно і калорійно» — поділився своїм враженням з керівництвом Вадим Олексійович.

            «Обіди готуємо в більшості з власних продуктів, бо маємо свиней, є олія, борошно, а інше купуємо у торгівельній мережі», — розповів голова профкому Олександр Степанов.

            Далі Вадим Удовицький поцікавився станом розрахунку агропідприємства з  власниками паїв, що в оренді. «Все іде по плану, за бажанням людей завозимо зерно, солому чи розраховуємось грошима», — сказав Олексій Лобирєв.

            Керівники побували у Пістуна Віктора Івановича з села Тритузне, який вже не перший рік укладає з ТОВ «Перше Травня» договір на оренду земельного паю.

            На запитання Вадима Удовицького – чи задоволений Віктор Іванович умовами, які пропонує адміністрація у договорі, він відповів: «Дуже задоволений, мене все влаштовує – і розмір оплати, і вчасне виконання всіх умов договору. Ось вже і солому своєму господарству заскирдував на зиму. Тож, ніяких змін не планую на майбутню оренду свого паю», — зазначив ветеран праці. «Так, в цьому господарстві, яке очолює досвідчений хлібороб і вмілий організатор справи Василь Григорович Бардадим, працюють порядні і совісні люди, які поважають селян, і для яких сказане і обіцяне – виконати, це справа честі», — сказав Вадим Удовицький, тиснучи руку Віктору Івановичу Пістуну, та дякуючи йому за нелегку працю у сільському господарстві, якій він віддав більше сорока років.

Наталія Московка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *