Шановні аграрії та ветерани сільськогосподарського виробництва!

Є багато різних свят, їх заслужено відмічають люди, які трудяться в різних галузях народного господарства. І все ж як на мене, День працівників сільського господарства – особливе свято. Адже усі ми користуємося плодами, які здобуваються нелегкою працею селян.

Нинішнє свято – вінець напруженого року, сповненого вашою нелегкою повсякденною працею, думками про день сьогоднішній та день прийдешній. Щиро дякую за вашу невтомну працю! Хай рясно колоситься нива, яку ви щороку засіваєте, міцніє ваш добробут і стають вагомішими ваші здобутки!

З глибокою шаною і повагою згадую ветеранів сільськогосподарського виробництва і висловлюю слова глибокої вдячності за те підґрунтя, яке вони заклали для розвитку сучасного аграрного комплексу.

Хліборобська доля складна і легкого хліба не буває.

Але хлібороби мудрі люди, і примхам природи завжди протиставляють організованість і чітке дотримання технологічної дисципліни.

Завдяки їм в області реалізовано більшість програм аграрної галузі. Все це сприяло отриманню в цьому році хороших виробничих показників.

Створення продовольчої безпеки в області є головним завданням кожного трудівника аграрного сектору економіки.

Область в повному обсязі забезпечує себе усіма продуктами харчування, крім того, аграрії щорічно експортують сільськогосподарської продукції та її переробки на 10-11 мільярдів гривень.

Дніпропетровщина не тільки край руди і металу, а й розвинутого сільського господарства.

За обсягами  виробництва область займає друге місце в Україні (після Вінницької). Стабільно, вже на протязі трьох років, збільшується валове виробництво сільськогосподарської продукції. В цьому році за 9 місяців воно зросло на 7 відсотків.

Аграрії області протягом п’яти років отримують більше 3 мільйонів тонн зернових.

В цьому році в області валовий збір зерна склав 3,6 мільйонів тонн – це четвертий показник за роки незалежності держави, в тому числі основної продовольчої культури пшениці —  понад 1,8 мільйонів тонн.

Найкращих показників з врожайності досягли хлібороби Новомосковського, Покровського, Дніпропетровського, Синельниківського, Царичанського та Солонянського районів.

Зібраний урожай дає  можливість повністю забезпечити область в продовольчому зерні, потребу в насінні, забезпечити тваринництво фуражем та розрахуватись з селянами за оренду земельних і майнових паїв.

Аграрії області чітко усвідомили, що головним гарантом високого валового збору зернових являється посів озимих культур.

Тому під урожай наступного, 2018 року посіяно 640 тисяч гектарів озимих культур, в тому числі озимої пшениці 490 тисяч гектарів. Всього буде посіяно в наступному році понад 1 мільйон 100 тисяч гектарів зернових (другий показник після Одеської області).

В галузі тваринництва забезпечено ріст виробництва м’яса на 7,3 відсотків (262 тисяч тонн), яєць на 6,8 відсотків (713 мільйонів штук).

На Дніпропетровщині успішно розвивається виробнича база усього аграрного сектору із залученням найкращих світових технологій

В цьому році на базі кооперативу «Зерновий» Васильківського району, за підтримки канадських інвестицій, побудований перший в Україні кооперативний елеватор потужністю І черги 12 тисяч тонн (загальною потужністю 54 тисяч тонн).

Наприкінці травня 2017 року у с.Олександрівка Покровського району відбулося урочисте відкриття другої черги демонстраційної ферми СП «Молочарське». На фермі утримується єдине в Україні чистокровне поголів’я корів породи «Джерсі», яке завезене з Данії.

ПрАТ «Оріль-Лідер» Петриківського району введено в дію нові потужності комплексу з виробництва м’яса птиці на 31 тисяч тонн в рік.

В галузі тваринництва стабільно працює найбільший в Україні молочний комплекс «Єкатеринославський» Дніпровського району, потужністю 4500 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1600 дійних корів.

За сухими статистичними показниками криється повсякденна кропітка та нелегка праця переважної більшості керівників агроформувань, спеціалістів та рядових працівників полів і ферм, котрі в надзвичайно складних умовах проводять модернізацію виробництва, запроваджують новітні технології і на цій основі нарощують виробництво продукції, поліпшують її якість, підвищують ефективність та конкурентноздатність галузі.

Щороку на полях і фермах досягають високих показників агроформування, які очолюють:  

Герой України Вуйчицький Анатолій Станіславович (Агрофірма “Дружба”) Новомосковського району

Широких Олександр Сергійович (ТОВ “Любимівка”) Дніпропетровського району

Бочкар Микола Васильович (ТОВ “Агрофірма ім..Горького” , Мазан Юрій Васильович ТОВ  “Агрофірма Орільська”) Новомосковського району

Бардадим Василь Григорович (Агрофірма “Перше травня”), Томасівського району

Письменний Микола Григорович ( ПП АФ “Славутич”), Нікопольського району

Шановні аграрії! Прийміть мої щирі вітання з  професійний святом – Днем працівників сільського господарства та побажання вам і вашим родинам добра, здоров’я, родинного тепла і злагоди, творчої наснаги та нових вагомих досягнень на благо рідної Дніпропетровщині та України.

Щасти Вам, і гарного свята

З повагою
Олег Кужман,
перший заступник голови облдержадміністрації,
депутат Дніпропетровської обласної ради