Наприкінці серпня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Які новели несе в собі вказаний закон розповідає керівник Солонянського бюро правової допомоги Ірина Усенко.

  1. Встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу за:
  • невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини;
  • умисне порушення дозволеного строку (не більше одного місяця) перебування дитини за межами України у разі самостійного вивезення дитини закордон;
  • невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень.
  1. Встановлено можливість підтвердження місця проживання дитини, для самостійного вивезення дитини за кордон, окрім рішення суду, висновком органу опіки та піклування (порядок отримання якого встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 620).
  2. Розширено перелік заходів для відвідування яких дозволено самостійно вивозити дитину за кордон, а саме, окрім лікування, навчання та відпочинку, доповнено наступними заходами: участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей.
  3. Зменшено сукупний розмір заборгованості по аліментам, у разі наявності якої, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вивезти дитину за кордон (раніше сукупний розмір заборгованості по аліментам складав понад шість місяців, тепер – понад чотири місяці).
  4. Передбачена можливість того з батьків з ким не проживає дитина та який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертатися з рекомендованим листом до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України, та у разі не надання такої (нотаріально посвідченої) згоди у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

(Продовження в наступному випуску газети)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *